Кремль затягує переговори, ставлячи під сумнів легітимність української влади — подробиці (ВІДЕО)

Владимир Путин. Фото: gettyimages.com

Путін навмисно затягує переговорний процес про завершення війни Росії проти України, заявив президент Володимир Зеленський. Російський диктатор укотре назвав українську владу нелегітимною і запропонував установити в Україні так зване тимчасове управління під егідою ООН, США та ЄС. В Організації Об’єднаних Націй, у Вашингтоні та Брюсселі цю пропозицію відкинули, передає FREEДOM.

Кремль намагається поставити під сумнів легітимність української влади, щоб звинуватити Київ у нездатності вести переговори, вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW). Путін хоче переписати причини війни Росії проти України.

Мета Москви — отримати додаткові поступки від Заходу і затягнути переговорний процес. Кремль не має наміру сумлінно вести переговори. Натомість створює інформаційні умови, щоб порушити будь-яку досягнуту угоду на тій підставі, що в українського уряду нібито не було законного права укладати її.

“Кремль залишається прихильним своїй меті продовжити будь-які переговори про тимчасове припинення вогню на лінії фронту або постійну мирну угоду, щоб і далі домагатися поступових успіхів на полі бою і створювати сприятливі умови для досягнення повної капітуляції України”, — сказано у звіті ISW.

Реакція міжнародної спільноти на чергові випади Путіна — однозначна. І США, і європейські лідери підтвердили легітимність української влади.

“Офіційно Білий дім уже відреагував на це, спростував це навіть як ідею, кажучи, що в нас легітимна влада. І я — законно обраний президент. У нас обирає народ згідно з Конституцією України. Так само вчинили і наші європейські колеги. Усі спростували це навіть як можливість. Усі розуміють, що Путін є воєнним злочинцем. Тобто це така відповідь цивілізованого світу”, — наголосив президент України.

Тільки Україна може вирішувати, коли проводити вибори, вважають у Євросоюзі. Брюссель зараз сконцентрований на завершенні війни Росії проти України та досягненні стійкого і справедливого миру, а зовсім не на кремлівській пропаганді, наголосила речниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Аніта Гіппер.

“Путін — злочинець, і його розшукують за воєнні злочини. І ми не звертатимемо уваги або коментуватимемо будь-що, що він видає, тому що це пропаганда. Ми уважно розглянемо факти. А факт у тому, що у нас є агресор, у нас є Україна, яка не проявляє нічого, крім доброї волі до миру. Ось де ми перебуваємо з точки зору нашої підтримки України і нашої уваги до забезпечення того, щоб у нас був тривалий, справедливий і міцний мир”, — сказала Гіппер.

Путін запропонував встановити в Україні “тимчасове управління” під егідою ООН, США та ЄС. Мовляв, тоді б у країні провели вибори, а вже з новою владою Москва підписала б договір про мирне врегулювання. У МЗС України висунули зустрічну ініціативу.

“Контрпропозиція: тимчасове управління ООН у Росії, починаючи з Воркути. Схоже, місцеві жителі тільки виграють від будь-якого управління, крім Путіна, який витрачає мільярди доларів на свою злочинну війну проти України”, — зазначив у соціальній мережі Х речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.

Відкинули ідею Путіна про так зване тимчасове управління під егідою ООН і в самій Організації Об’єднаних Націй.

“Перш за все — в Україні є легітимний уряд, і очевидно, що це необхідно поважати”, — наголосив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

Усі дії та висловлювання Путіна доводять його небажання припиняти війну Росії проти України, впевнений Володимир Зеленський.

“Він боїться переговорів з Україною. Він показує, що для нього Україна не є суб’єктом. Хоча я вважаю, що проблеми глибші. Аргументів у переговорах з українською стороною в нього немає. Він справді злочинець, напав на нас, його армія справді — окупант, перебувають вони на нашій території незаконно. Усе, що він робить, — відтягує будь-який процес переговорів і можливості кроків до закінчення війни”, — зазначив Зеленський.

П’ятирічний термін перебування Володимира Зеленського на посаді президента України завершився 20 травня 2024 року. Однак, згідно з українським законодавством, проводити вибори в умовах воєнного стану, запровадженого після початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну, неможливо.

Читайте також: Європі потрібна своя переговорна команда для врегулювання війни в Україні, — Стубб

Нагадаємо, незважаючи на домовленості, досягнуті в Саудівській Аравії, Росія продовжує завдавати ударів по енергооб’єктах в Україні. І це доводить, що Москва від початку не збиралася виконувати взяті на себе зобов’язання, вважає радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

Читайте також: У Києві, Вашингтоні та ООН відреагували на заяву Путіна про “зовнішнє управління” для України

Прямий ефір