Кремль використовує європейське законодавство проти самого ЄС, — Лінкявічюс

Лінас Лінкявічюс. Фото: sova.news

Естонія слідом за Фінляндією готується закрити кордон із РФ. Кремль використовує європейське законодавство проти ЄС. В ефірі телеканалу FREEДОМ ексміністр закордонних справ Литви та колишній міністр оборони Литовської Республіки Лінас Лінкявічюс наголосив, що Європа має жорстко реагувати на такі провокації.

“Росіяни та їхні союзники дуже творчо підходять до гібридних загроз. Всі пам’ятають ці білі ешелони, які прямували не з гуманітарною допомогою, а на підтримку фронту, або ті ж “зелені чоловічки”. Мігранти це теж зброя, це ми відчули кілька років тому, це застосовувалося режимом у Білорусі. І ми знаємо дуже добре, що цих мігрантів заманювали, навіть оплачували проживання, потім транспортували до кордону, підказували, в яких точках краще цей кордон переходити. То була вже гібридна атака. Людей використовували як такий важіль тиску, шантажу, це факт. І зараз це застосовується Росією”, сказав Лінкявічюс.

Створюючи кризу, РФ не турбують долі мігрантів, вона використовує їх як інструмент гібридної війни і дуже творчо до цього підходить, додав гість ефіру.

Лінкявічюс висловив думку про можливість використовувати закриття кордонів як тимчасовий захід у разі зловживань РФ, наголосивши, що такий крок має бути обґрунтований економічними інтересами.

“Подібні рішення вже ухвалювалися в минулому і дали позитивні результати. Однак повне закриття кордонів потребує уважного розгляду з урахуванням поточної ситуації та перспектив. Важливо аналізувати умови та обставини, перш ніж приймати остаточне рішення. Крім того, питання про можливе закриття кордонів порушували і щодо Білорусі, але на даний момент таких кроків не вжито, і рішення прийматимуться залежно від майбутніх обставин та необхідності”, сказав Лінкявічюс.

Прямий ефір