Путінський режим не шкодує грошей на продовження так званої спецоперації. За весь час президентства Володимира Путіна на армію витратили понад трильйон доларів, а з початку повномасштабного вторгнення в Україну рахунок іде на десятки мільярдів, передає FREEДОМ.
Задля цього Кремль заощаджує на освіті, медицині та науці. Але навіть такі вливання не зробили російську армію другою у світі, як би кремлівські пропагандисти не намагалися всіх переконати у протилежному. Масштабні втрати у живій силі та техніці в Україні — тому доказ. Щодня Кремль витрачає на війну щонайменше 400 млн доларів.
За мінімальними підрахунками з початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія витратила на війну 60 мільярдів доларів. Цих грошей вистачило б, щоб газифікувати всю Росію 5 разів.
Ракетний крейсер Москва, який ЗСУ потопили ще у квітні, коштував Росії 750 мільйонів доларів, це в базовій комплектації. Мінімальна ціна кожного літака — близько 25 мільйонів доларів. Їх українські захисники збили понад двісті. Ще одна стаття витрат — люди. Підготовка одного пілота коштує російським платникам податків від 4 до 8 мільйонів гривень.
А ще танки, артилерія, бронетехніка, засоби ППО — все це тягне з російського бюджету сотні мільйонів доларів. Також ідуть витрати на живу силу — солдатів треба одягнути, взути, нагодувати, а потім виплатити “гробові”.
Ще одна слабка ланка у російській армії — логістика. Коли ЗСУ почали знищувати склади та бази окупантів — ті навіть не думали йти глибше в тил, кажуть експерти.
“Одна за одною туди прилітають українські ракети, і притчею во язицех стала й українська Чорнобаївка, й аеродром у районі Мелітополя, й інші об’єкти, де щоразу росіяни зосереджують боєприпаси, техніку, але туди прилітають наші ракети та знищують усе вщент”, — зазначив воєнний експерт Владислав Селезньов.
Крім військових, Кремль зазнає економічних втрат. Адже через санкції робота російського ВПК ускладнюється з кожним днем. Експерти прогнозують, до початку наступного року запаси боєприпасів Росія вичерпає, а нові робити буде важко.
“Приблизно на початку 2023 року Росія зможе розраховувати не стільки на ті запаси боєприпасів, які має на складах, а винятково на свої виробничі можливості, а можливості не настільки великі, щоб забезпечувати підрозділи для наступальних дій, і банальну навіть оборону з таким потенціалом не зможуть тримати”, — каже військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко.