Кремль урізає витрати на комунальну інфраструктуру через війну проти України (ВІДЕО)

Ремонтні роботи після прориву труби з окропом у Нижньому Новгороді. Фото: novayagazeta.eu

Чи не половина Росії постраждала від комунальних аварій у січні 2024 року — щонайменше 43 регіони. Тисячі жителів залишилися без тепла, холодної або гарячої води, електрики або газу. У деяких випадках аварії не могли усунути кілька днів, а іноді й тижнями. Попри критичний знос мереж і низку аварій, російська влада планує радикальне скорочення витрат на житлово-комунальну інфраструктуру, повідомляє FREEДОМ.

4 лютого трубу з окропом укотре прорвало в Нижньому Новгороді. Востаннє аварія на сусідній вулиці сталася буквально чотири дні тому. Кілька будинків залишилися без водопостачання. Чергова аварія на теплотрасі 1 лютого сталася в Ростові-на-Дону. Без тепла залишилися жителі 136 багатоквартирних будинків і восьми соціальних об’єктів. 11 січня через масштабну комунальну аварію в підмосковних Хімках ввели режим надзвичайної ситуації локального характеру. Без опалення залишилися 60 багатоквартирних будинків.

“У нас тут якийсь добрий ранок! Схоже, і наша черга залишитися без водички. Посиділи місяць із водою — і вистачить”, — скаржаться жителі міста Хімки.

“Третю добу ми сидимо без тепла і гарячої води в той момент, коли очільник міста Волошин Дмитро Володимирович рапортує вам і мешканцям, що тепло надходить у кожен будинок. У наших квартирах не більше 10 градусів тепла”, — кажуть жителі Хімок у зверненні, яке опублікували російські Telegram-канали.

З початку 2024 року у РФ було поставлено антирекорд за кількістю комунальних аварій. Сотні тисяч росіян у морози залишилися без опалення і гарячої води. Це відбувалося і в 60-тисячному Литкариному, і в півмільйонному Липецьку, і в мільйонному Новосибірську.

Жителям Подольська, де теж через аварію на мережах люди сиділи без тепла, прийшли рахунки за житлово-комунальні послуги. Мешканка будинку на вулиці Ювілейній поскаржилася, що в січні сума за опалення збільшилася вп’ятеро порівняно з груднем 2023 року. У січні у квитанції сума тільки за опалення склала 4,5 тис. рублів, хоча через постійні комунальні аварії тепла не було.

“Сплю я точно так само, ось у такому вигляді: з капюшоном на голові, тому що мерзне голова. Сплю під двома ковдрами. У квартирі можливості митися не маю, бо роздягнутися не можна”, — нарікає росіянка.

За два тижні до аварії на теплотрасі, через яку мешканці 176 будинків залишилися без тепла, Подільськ отримав премію “Прорив року” в номінації “Ефективне управління ресурсами”.

Тільки у 2023 році, за заявою президента РФ Володимира Путіна, на модернізацію системи ЖКГ було виділено 337 млрд рублів. А на ракетні обстріли України, за підрахунками експертів, Кремль витратив 2 трлн рублів, тобто в шість разів більше, ніж на комуналку.

“Уряд РФ гроші з цієї цивільної статті витягує на війну. Усе, що можна, російський уряд ріже. ЖКГ ріжуть, тому що на все наплювати. Ідея яка? Як-небудь викрутитися. Тому я чекав, що десь у 2026 році почнеться ланцюгова реакція катастроф. Але, бачите, пішло раніше”, — сказав в інтерв’ю виданню NV російський економіст Ігор Ліпсиц.

Попри критичний знос і низку аварій, російська влада планує радикальне скорочення витрат на житлово-комунальну інфраструктуру. Згідно з бюджетом РФ на 2024-2026 роки, фінансування сфери ЖКГ з федеральної скарбниці буде урізано більш ніж удвічі.

Читайте також: Як рішення Путіна почати війну проти України змінило життя в Росії — думка глядачів телеканалу FREEДОМ і опозиційного політика Олександра Осовцова

Нагадаємо, росіяни в різних містах і регіонах країни продовжують зазнавати комунальних бід. Десятки тисяч людей залишаються без води та опалення в 30-градусні морози, а там де воду та опалення нарешті подають, нерідко виявляються обварені окропом.

Прямий ефір