Кремль стрімко розширює штат кібервійська та зміцнює його технічно, — експерт

Ілюстративне фото: pixabay.com

Кремль робить великі вливання коштів в організації, що ведуть кібервійну проти України. По-перше, вони стрімко розширюють свій штат, по-друге, пробують і випробовують нові механізми впливу на людей, зокрема психологічні. Водночас чисельність такої армії неможливо оцінити. Про це сьогодні, 17 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив експерт із кібербезпеки Сергій Денисенко.

“І технологічно вони підключають уже більше обладнання для проведення цієї кібервійни. Адже що більше техніки, більше комп’ютерів, потужності, то більша ймовірність, що вони можуть отримати якийсь несанкціонований доступ технологічно до якогось ресурсу. І враховуючи те, що світова спільнота наклала санкції на ці всі технології, ми повинні розуміти, що воно все-таки десь має якісь межі і воно не безмежне для цієї держави”, — сказав він.

Експерт зазначив: що більше у Кремля грошей, то більше буде і хакерів-найманців.

“Більшість цих людей працює суто за гроші і тільки так. Ідейних дуже мало, тому що всі розсудливі програмісти і хакери, ITівці мають доступи до правдивої інформації, вміють її аналізувати і робити відповідні висновки. За тенденцією того, що на це впливає ще й їхня мобілізація, багато ІТ-шників, програмістів, спеціалістів в ІТ-сфері залишили Росію”, — каже Денисенко.

Щодо зарплат цих хакерів, то, за словами експерта, кожен оцінює себе за своїми можливостями.

“Багато процесів переведено в автоматичний режим, відповідно, що більше потужного заліза, то менша кількість живих людей, потрібних для того, щоб робити якісь дії. У більшості кібератак, які мають розвідувальний характер, потрібно залучати й аналітиків, які аналізуватимуть отриману незаконним шляхом інформацію, і робити висновки, прописувати інструктажі для військових. Отримуючи дані про критичну інфраструктуру, потрібні фахівці, які на цьому розуміються. Наприклад, енергетики. Тут теж момент — скільки платять енергетикам за те, щоб вони розповіли, куди потрібно запустити цю ракету, в який блок або магістраль, щоб повністю там припинити роботу якоїсь електростанції”, — розповів Денисенко.

Він уточнив, що не можна сказати чітко, які суми отримують залучені Росією хакери, але дуже великі. Тому що залучаються люди різних професій, не тільки хакери і програмісти, а й звичайні інженери, і люди, які знаються на технічних питаннях, що не стосуються комп’ютерів.

Читайте також: Російські хакери готують нову кампанію проти України — коментар експерта з кібербезпеки

Нагадаємо, раніше Денисенко заявив, що кібервійна дуже нагадує реальну війну РФ проти України на полі бою. Масовані атаки по критичній інфраструктурі України зменшилися. У кіберпросторі атаки теж змінилися. Росіяни застосовують механізми для крадіжки інформації. Таким чином можна стверджувати, що Росія почала використовувати нову тактику в кіберпросторі.

Прямий ефір