Кремль прорахувався в Курській області — аналіз Поповича

Українські військові. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Замість того, щоб у Курській області ввести воєнний стан, російська влада вирішила оголосити на території регіону так звану контртерористичну операцію. Так Кремль вчинив заради того, щоб збрехати росіянам про реальну ситуацію у Курській області. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий оглядач Денис Попович.

За його словами, у Курській області Сили оборони України проводять військову операцію, взяли під контроль частину територій Росії, саме тому слід було оголошувати в регіоні воєнний стан.

“Чому цього не було зроблено? Тому що хотіли створити інформаційну ситуацію для того, щоб громадяни Російської Федерації менше звертали на це увагу, розцінювали цю ситуацію не як візит армії іноземної держави на територію РФ, що було загалом немислимою історією до 6 серпня. Тобто ніхто не міг уявити собі, що таке можливо. Але це сталося. Це дуже сильно вдарило по іміджу Кремля. Це дуже сильно вдарило по іміджу Володимира Путіна”, — сказав Попович.

Він зазначив, що Путін не виконав обіцянку, дану росіянам, що люди гарантовано отримують безпеку в обмін на те, що влада буде робити те, що хоче.

“І друге. Була порушена дуже “священна” “червона лінія”. Тобто іноземна армія вдерлася на територію російської держави, але ніякої особливої відповіді не було зроблено. Тобто хотіли представити цю ситуацію як “контртерористичну операцію”, а саме на територію Курської області зайшли терористи, бандити, бойовики тощо”, — пояснив військовий оглядач.

Попович зауважив, що так звану контртерористичну операцію доручили Федеральній службі безпеки (ФСБ), але ця організація не організовує військові операції.

“Як би в Кремлі не назвали цю ситуацію, це є заходом іноземної армії. А з армією може боротися тільки армія. Саме тому ФСБ виявилася неефективною у відбитті, скажімо так, іноземної присутності на території Російської Федерації”, — звернув він увагу.

Військовий оглядач додав, що навіть попри те, що в Курську область були перекинуті досить серйозні сили та сильні підрозділи, такі як морська піхота, повітряні війська, ФСБ не зуміла налагодити ефективне командування армією.

Читайте також: Курська операція ЗСУ може стати аргументом для партнерів України щодо далекобійних ударів по РФ, — військовий аналітик

Нагадаємо, великий наступ російських військ у Курській області провалився. Оглядачі зазначають, що в середині серпня Путін заявив про те, що нібито до 1 жовтня російська армія має повністю повернути під свій контроль усю територію Курської області.

Прямий ефір