У Російській Федерації внаслідок війни почався новий виток репресій проти самих же росіян. За цей час, за даними видання “ОВД-Инфо”, майже 20 тис. осіб було затримано за антивоєнну позицію. Відкрито понад 500 кримінальних справ, фігурантами яких стали й неповнолітні, і пенсіонери. Щодня в російських судах розглядають справи за політичними статтями, повідомляє FREEДОМ.
33-річному чоловікові обрали запобіжний захід за зірвану з односельця георгіївську стрічку в селищі Нетьїнка Брянської області. Слідчий наполягав на арешті. Але суд обрав запобіжний захід – домашній арешт.
“Попередньо встановлено, що в березні 2023 року мешканець Брянського району Брянської області, перебуваючи в громадському місці села Нетьїнка, у присутності сторонніх осіб зірвав з одягу чоловіка символ військової слави Росії — Георгіївську стрічку та вчинив її осквернення”, — ідеться в повідомленні пресслужби слідчого Комітету РФ у Брянській області, яке опубліковано на офіційному сайті відомства.
Суд у російському Тобольську відправив 15-річного школяра в психоневрологічний диспансер. За версією російського слідства, підліток планував влаштувати пожежу в місцевому військкоматі. Напередодні річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну він узяв “коктейль Молотова”, запальничку і пішов у бік військкомату. Дорогою його затримали співробітники ФСБ. За це він проходить за статтею про підготовку до теракту.
У держзраді звинувачують 23-річну мешканку Хабаровська Тамару Паршину. За цією статтею дівчині загрожує довічне ув’язнення.
“Під час оперативно-розшукових заходів встановлено, що підозрювана, діючи з мотивів політичної ненависті та ворожнечі, здійснила перекази особистих грошових коштів для придбання ЗСУ зброї, боєприпасів та умундирування”, — повідомила ФСБ Росії на своєму сайті.
У Ярославській області заарештували вченого в галузі фізики та математики, члена-кореспондента російської академії наук за статтею про фінансування екстремізму. Згідно зі звинуваченнями, Сергій Абрамов нібито переказував гроші одній із заборонених у Росії організацій. Чоловіка поміщено під домашній арешт до 10 червня 2023 року.
11 травня Церковний суд позбавив сану клірика храму Андрія Первозванного в Любліно, ієрея Іоанна Коваля. Причиною стало те, що в молитві слово “перемога” він замінив на слово “мир” Донос на нього написали парафіяни.
“Йшлося про те, що він дав свою власну редакцію тієї молитви, яку читають у церкві у зв’язку з військовою операцією, і відмовлявся виконувати всілякі вказівки з боку вікарія, під правлінням якого він перебуває, благочинного, настоятеля. Під час самого судового засідання він точно так само заявив, що [нічого] не стане змінювати”, — повідомив заступник голови Єпархіального суду Московської єпархії Владислав Ципін в інтерв’ю виданню “Правмир”.
Тракторозаводський суд Челябінська відправив у СІЗО на два місяці місцевого жителя Олексія Сидорова за звинуваченням у виправданні тероризму. Приводом для справи став стрім Сидорова, під час якого чоловік розмірковував про атаку безпілотників на Кремль 3 травня 2023 року і побажав українцям “дійти до Кремля”. Сидорова вже внесли до реєстру “терористів і екстремістів”.
“Я звичайна людина. Я ось ці стріми проводжу просто, розважальні. У мене не політичний канал. І він усього лише на 160 осіб. Мій канал 160 людей подивилися”, — виправдовувався стрімер Олексій Сидоров.
Від початку вторгнення в Україну за антивоєнну позицію в Росії, за даними видання “ОВД-Инфо”, було затримано 19 673 людини. Ухвалено понад 30 нових репресивних законів, на сотні росіян заведено кримінальні справи за антивоєнні висловлювання. Понад 200 тис. інтернет-ресурсів заблоковано за правду про те, що відбувається. З 24 лютого 2022 року Росія опустилася на дев’ять позицій у щорічному індексі свободи слова, який складають “Репортери без кордонів”. Посіла 164-те місце зі 180.
“З моменту вторгнення Росії в Україну 2022 року майже всі незалежні медіа були закриті, заблоковані або оголошені “іноземними агентами” та “небажаними організаціями”. Усі інші проходять через військову цензуру”, — йдеться в рейтингу “Всесвітнього індексу свободи преси”, складеного організацією “Репортери без кордонів”.
Мета всіх репресій і судових переслідувань у Росії — залякування російського суспільства загалом, вважають політологи. Але це не зменшує кількості незадоволених діями кремлівського диктатора. Навпаки, з кожним днем кількість таких росіян, за даними незалежних опитувань, стає дедалі більшою.
Читайте також: Масштаб репресій у Білорусі більший за російський — думка
Нагадаємо, заступник головного редактора російського видання “Верстка” Олексій Левченко заявив, що масштаби репресій у Росії збільшуються.
Раніше повідомлялося, що фейком у Росії вважають будь-які негативні висловлювання, які не відповідають риториці російських державних органів. Довести невинність у РФ практично неможливо.