Кремль продовжує втрачати свій вплив у Сирії — деталі (ВІДЕО)

Сирійські повстанці під Алеппо. Фото: gettyimages.com

Відновлення боїв у Сирії президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган обговорив із главою Кремля Путіним. Турецький лідер заявив — сирійський режим має взяти участь у процесі політичного рішення. Зі свого боку Росія продовжує завдавати авіаційних ударів, унаслідок яких гине мирне населення. Іншу допомогу режиму Башара Асада Москва не поспішає надавати. Ба більше, стало відомо про втечу російських військових і флоту з Сирії, повідомляє FREEДOM.

Росія почала виведення своїх військово-морських сил з бази в сирійському Тартусі.  Йдеться про п’ять кораблів ВМФ і один підводний човен. Однією з причин такого рішення називають стрімкий наступ сирійської збройної опозиції на територію, контрольовану режимом Башара Асада. А саме на місто Хама, яке розташоване південніше від уже контрольованого опозицією Алеппо.

“Евакуація російських військ із Тартуса і повідомлення про розгортання сил Африканського корпусу в Сирії свідчать про те, що Росія занепокоєна тим, що сили сирійської опозиції можуть просунутися на південь до Хами і загрожувати її базі в Тартусі. Однак військове командування РФ не буде розгортати значні підкріплення в Сирії в найближчій перспективі, щоб запобігти такому просуванню”, — зі звіту Інституту вивчення війни.

Попри обіцяну допомогу режиму Башара Асада у вигляді техніки та різного озброєння, Москва лише продовжує бити авіацією по сирійських містах у спробах ліквідувати збройну опозицію. Унаслідок авіаударів, за даними сирійської цивільної оборони “Білі каски”, є жертви серед мирного населення.

“Кинути зараз відразу режим Асада вони не можуть. Для Путіна це колосальний іміджевий удар, він його і так уже отримав. Там зараз усе неорганізовано, різні події відбуваються, до них РФ теж виявилася не готовою. Тому фактор використання своєї авіації там використовуватимуть на повну, але поки що це має здебільшого пропагандистський характер”, — зазначив політолог Ігор Рейтерович.

Режим Асада поступово втрачає контроль над сирійськими територіями. Озброєна опозиція стрімко просувається з півночі на південь країни. Москва ж застигла в очікуванні та надії, що збройний конфлікт вирішиться без її участі. Зі свого боку інші також ослаблені союзники Асада не поспішають допомагати. Хіба що Іран, за даними агентства Reuters, зміг виділити на підтримку правлячого режиму в Сирії 300 іракських бойовиків зі складу своїх проксі.

“Володимир Путін любить Сирію і любить її тільки з однієї причини — у нього є велика військово-морська база в Тартусі, є велика військово-повітряна база в Хмеймімі, і обидві ці бази дають йому доступ до Середземного моря. Щойно він втратить їх через потенційну поразку Асада, він втратить можливість впливати в Середземному морі, він втратить свій вплив у Чорному морі на тлі війни проти України, і його морські бази в Прибалтиці, Калінінград також під загрозою. Путіна справді загнали в кут. Усі ці бази є критично важливими в цих регіонах, а посилення повстанської активності на півночі Сирії посилили його занепокоєння”, — прокоментував командувач Сухопутних сил США в Європі Марк Гертлінг.

Москва вкрай обережно заявляє, що й надалі підтримує дружній режим Асада в Сирії. А всі військові невдачі пояснює тим, що збройна опозиція нібито має сильну підтримку ззовні.

“Відсутність будь-якої офіційної реакції Росії на ці дії в плані взаємовідносин з тими країнами, які підтримують повстанців, з тією ж Туреччиною або США — дуже показова. Росія боїться порушувати це питання, розуміючи, яку відповідь вона отримає. Або яку вона не отримає. Буде повне ігнорування і ніхто на ці заяви не зверне жодної уваги. Тому в них такі досить обтічні коментарі”, — акцентував Ігор Рейтерович.

Для врегулювання конфлікту союзний режиму Башара Асада Іран запропонував Туреччині, Росії та Катару провести зустріч на рівні глав МЗС. За словами іранського міністра закордонних справ, така зустріч запланована наступного тижня в Досі.

Читайте також: РФ разом з Іраном несуть відповідальність за погіршення ситуації в Сирії, — МЗС України

Прямий ефір