Кремль планує збільшити витрати бюджету на оборону — деталі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Російський уряд має намір у 2024 році збільшити витрати на оборонну промисловість до майже 11 трлн рублів. Ця сума втричі більша ніж до початку повномасштабної війни Росії проти України. Такі дані опублікувало агентство Bloomberg з посиланням на проєкт бюджету федерації. Вперше в історії Росії, витрати на армію перевищать витрати на соціальний захист громадян, інформує FREEДОМ.

До рекордного рівня планує збільшити Кремль витрати бюджету на оборону у 2024 році. З нинішніх 3,9% ВВП до 6%, повідомляє Bloomberg з посиланням на проєкт бюджетного плану. 

“Згідно з проєктом пропозицій, витрати на оборону зростуть до 10,8 трлн рублів (112 млрд дол.) у 2024 році з 6,4 трлн рублів у 2023 році. Прогнозований оборонний бюджет буде потроєний порівняно з 3,6 трлн рублів, виділених 2021 року, в останній рік перед початком вторгнення Путіна в лютому 2022 року”, — йдеться в публікації агентства Bloomberg.

Військові витрати у 2024 році вперше в історії Росії перевищать витрати за статтею “Соціальна політика”. 

На війну проти України Кремль планує витратити на 3 трлн рублів більше, ніж на соціальний захист власних громадян — для цієї мети в бюджет хочуть закласти 7,5 трлн рублів. З цих грошей, крім іншого, виплачуватимуть пенсії, допомогу по інвалідності, виплати багатодітним сім’ям, так звані “дитячі”. 

З початку повномасштабного вторгнення в Україну в Росії значно збільшилася кількість людей, які претендують на різного роду допомогу. А це означає, що окремим категоріям росіян виплати уріжуть. Чиї гроші підуть під ніж першими, поки сказати складно. Це можуть бути багатодітні батьки або пенсіонери, члени сімей загиблих на війні проти України або найманці різного роду приватних військових компаній (ПВК) і так званих “добровольчих формувань”. 

“Це люди, яким досі поки що, їхній матеріальний стан був кращим, ніж будь-яких інших верств населення. Ми, звичайно, отримуємо інформацію частково, що в деяких випадках людей обманюють, особливо тих людей, які воювали не в регулярних частинах, а в різних підрозділах, умовно, найманців “Вагнер” та в інших подібних підрозділах. Їм намагаються не виплачувати обіцяного. Люди зі зброєю незадоволені тобою, це напевно більш небезпечне, ніж просто незадоволені пенсіонери. Тому я думаю, з останніх грошей, але цим людям буде виплачено обіцяне”, — зазначила економіст, запрошений доцент Університету штату Пенсільванія Тетяна Михайлівна.

Російська влада також планує більше коштів спрямувати на національну безпеку, а видатки на освіту та охорону здоров’я залишити на колишньому рівні — це 1,5 трлн і один трлн 600 млрд рублів відповідно. 

Москва розраховує на гроші від продажу нафти і газу – згідно з проєктом бюджету зростання доходів за цією статтею закладено на рівні 11,5 трлн рублів. А витрачати ці кошти будуть на озброєння. 

“На боєприпаси, на те, щоб забезпечувати армію зброєю, стріляти по Україні далі. Зрозуміло, що в Росії величезні запаси були радянської зброї і боєприпасів і зрозуміло, що вони виснажуються, і зрозуміло, що їх треба поповнювати. І зараз вони шукають джерела поповнення, намагаються купити щось навіть у Північної Кореї. Але ще одне джерело — це розширення потужностей виробництва всередині країни, для цього, звичайно, потрібні кошти”, — наголосила Михайлова.

Більшість цих витрат буде засекречено, оскільки Кремль намагається приховати свої реальні витрати на війну проти України. 

У проєкті бюджету загальні витрати прогнозуються на рівні 36,6 трлн рублів — що на 15% більше, ніж у 2023 році. Водночас Москва розраховує на те, що доходи бюджету зростуть майже на чверть, як порівняти з 2023 роком.

Читайте також: У Росгвардії можуть з’явитися “добровольчі збройні формування” — навіщо це Кремлю (ВІДЕО)

Прямий ефір