Кремль переслідує своїх громадян за інакомислення — нові факти (ВІДЕО)

Інсталяція в Москві, 12 червня 2023 р. Фото: instagram.com/philippenzo/

Приводом для порушення кримінальної справи проти жителя Ставропольського краю став стікер із назвою українського міста Буча на пам’ятнику “Зірка героя”. Його дії слідчі назвали “реабілітацією нацизму”. Суд відправив чоловіка під домашній арешт. Інакомислення в РФ давно вже стало приводом для порушення кримінальних справ, арештів і навіть довічного ув’язнення, повідомляє FREEДОМ.

Кримінальну справу про “дискредитацію” армії порушили стосовно жителя Нальчика. За версією слідства, чоловік опублікував у забороненій у РФ соцмережі Instagram відеоролик, у якому озвучували факти вбивства мирних людей військовими РФ під час Чеченських воєн і війни проти України. Дії ЗС РФ у відео було представлено як “фашистські та загарбницькі”.

А юристку мерії Углича затримали за підозрою в “переданні ЗСУ відомостей про стратегічно важливі об’єкти”.

“Також за версією російських силовиків, жінка нібито публічно підтримувала полк “Азов”, “агітувала за надання допомоги громадянам України, які беруть участь у військових діях”, і закликала знищувати “логотипи СВО””, — ідеться в повідомленні видання ASTRA в Telegram.

В Іжевську завели кримінальну справу про “дискредитацію” армії на лікарку-хірургиню Ольгу Авдєєву — через напис “фашисти” під розтяжкою з буквою Z. Її не стали відправляти до СІЗО, але взяли підписку про невиїзд, а також призначили їй судово-психіатричну експертизу. Авдєєва пояснила, що слово “фашисти” на фасаді Театру опери та балету написала ще рік тому. Зараз силовики про це згадали через участь медикині в нещодавньому антивоєнному пікеті.

“Багато хто проти війни, але ми беззбройні й розрізнені. А силова система — це люди об’єднані, озброєні законом. Хоча вони суперечать конституційним принципам гуманності та справедливості, але суспільство це поки що не відкинуло. Я доступним мені способом борюся з фашизмом”, — сказала фігурантка кримінальної справи про “дискредитацію” армії в інтерв’ю одному з телеканалів.

Росфінмоніторинг вніс до реєстру екстремістів і терористів журналіста Карена Шаіняна. У квітні 2022 року його визнали “іноагентом”. Карен знімає відео про важливі події та явища в суспільстві, про проблеми ЛГБТ-людей, про вплив війни на життя в Росії та Україні, а також сам відкрито відносить себе до ЛГБТ-спільноти.

Російські спецслужби ретельно стежать за росіянами. Відстежують місцеперебування користувачів популярних месенджерів, мають доступ до деталізації даних про дзвінки та контент, якими вони обмінюються. Таку інформацію опублікувало американське видання The New York Times. Але від цього можна захиститися, впевнені експерти.

“Основний спосіб захисту — тотальне шифрування всього трафіку. Для цього достатньо надійного VPN. Тоді провайдер бачитиме тільки те, що від вас виходить якийсь неназваний трафік у бік VPN-сервера, і від нього у ваш бік трафік у відповідь. Вони не зможуть дізнатися, чи дивилися ви YouTube, чи листувалися в Signal, чи дивилися серіал на “Кинопоиске” — для провайдера ваш потік трафіку матиме вигляд “суцільного непроникного потоку””, — розповів консультант з інформаційної безпеки Олексій Шляпужніков в інтерв’ю виданню “Черта”.

Під час реєстрації акаунта з особистого смартфона фахівці радять не дозволяти Telegram отримувати доступ до контактів. А для дотримання повної анонімності не рекомендують реєструвати акаунти з особистого смартфона.

“У налаштуваннях безпеки Telegram бажано приховати номер телефону для всіх користувачів, одразу ж після реєстрації. Також краще не використовувати ваші часті нікнейми під час прописування Telegram ID, і поставити в обліковому записі двофакторний захист, прив’язаний до іншої пошти, також захищеної двофакторною аутентифікацією”, — ідеться в публікації у виданні “Черта”.

Поки що Кремль не наважується на відверто репресивні заходи — побоюється за стабільність нинішнього політичного режиму в країні, вважають аналітики. Але політичних справ із кожним днем дедалі більшає.

Читайте також: У росіян картинка пропаганди та картинка реальності розходяться, — Левченко

Як повідомлялося раніше, російська Держдума 14 липня ухвалила в третьому читанні законопроєкт про заборону “зміни статі”. Цей вираз хоч і використовується в документах, вважається образливим і некоректним. Правильна форма — трансгендерний перехід. Орієнтація та гендер, політичні погляди та релігійні вподобання — у росіян уже майже не залишилося сфер життєдіяльності, куди б не дотяглася репресивна рука путінської влади. Не залишається місця і для свідомого вибору — за громадян рішення ухвалює Кремль. За непокору волі режиму — залякування, штрафи, арешти, ув’язнення та позасудові розправи.

Прямий ефір