Держдума РФ зобов’яже блогерів повідомляти відомості про себе Роскомнагляду. Комітет з інформаційної політики схвалив поправки, які дозволяють російському диктатору Володимиру Путіну вводити обмеження на доступ до інформації, повідомляє FREEДОМ.
Росіян дедалі більше обмежують у доступі до інформації. Комітет Державної Думи з інформаційної політики підтримав поправку до законодавства, яка зобов’язує власників популярних каналів у різних месенджерах повідомляти в Роскомнагляд відомості про себе. Йдеться про тих авторів, чия аудиторія перевищує 10 тис. осіб.
“Це регулювання соцмереж, включно з каналами в Telegram. Багато з них за впливом уже перевершують традиційні ЗМІ, а ось їхні власники практично не несуть відповідальності за поширювану інформацію, включно з фейками. Якщо законопроєкт ухвалять, власники каналів з аудиторією понад 10 тис. підписників будуть зобов’язані подати регулятору відомості про себе і не поширювати заборонену інформацію”, — написав депутат Держдуми РФ Олександр Хінштейн у Telegram.
За невиконання вимог чиновники обіцяють не забороняти блогерам спілкуватися зі своєю аудиторією, однак погрожують позбавити їх можливості заробітку. Сторінки та канали, не позначені значком Роскомнагляду, не зможуть розміщувати рекламу, збирати донати, а їхні повідомлення не можна буде поширювати іншим. Також, згідно з поправками до закону, президент отримає право обмежувати доступ до так званої небезпечної інформації.
“Ці поправки зроблять Путіна прямим арбітром того, яка поведінка та ідеали дозволені та заборонені в російському інформаційному просторі. Ці поправки створюють умови для Кремля, щоб посилити репресії, що тривають, проти небажаної риторики в російському інформаційному просторі”, — йдеться в аналітичному звіті Інституту вивчення війни.
“Вимушеним кроком” у Держдумі Російської Федерації назвали зниження швидкості завантаження YouTube до 40%, а потім і до 70%. Аналітики вважають, що у вересні режим Путіна спробує остаточно заблокувати YouTube у Росії. Усе це — частина політики Кремля, кажуть експерти, і головна її мета — повністю перекрити росіянам доступ до об’єктивної інформації.
“Перша зупинка, яка найближча — це блокування YouTube. За ним, очевидно, піде ще одна платформа, яка більш-менш вільна — це блокування Telegram. Потім, найімовірніше, буде введення так званих білих списків. Зараз у Росії це чорні списки — все дозволено, крім того, що заборонено. Білі списки — це навпаки — все заборонено, крім того, що дозволено. І там буде якийсь список сайтів, на який росіянам можна заходити”, — висловив думку директор некомерційної організації “Товариство захисту інтернету” Михайло Климарьов.
Але чим більше заборон на інформацію впроваджує Кремль, тим більше росіян шукають незалежні джерела інформації, доступ до яких можна отримувати через VPN-сервіси.
Читайте також: Уповільнене “вбивство” YouTube: долю відеохостингу в Росії обговорили експерти