Кремль нервує через збільшення далекобійних можливостей України (ВІДЕО)

Пуск далекобійної ракети ATACMS. Фото: army.mil

Слідом за Вашингтоном та Лондоном Париж дозволив Києву застосовувати ракети власного виробництва для ударів по військових об’єктах углиб Росії. Йдеться про SCALP — крилаті ракети повітряного базування з дальністю ураження цілі до 400 кілометрів, повідомляє FREEДОМ.

“Президент Макрон у травні минулого року висловив ідею про те, що відповідно до міжнародного права та логіки самооборони, українці могли б використовувати ракети великої дальності для ураження цілей на російській території, звідки росіяни ведуть агресію проти України. Макрон сказав, що ми не повинні встановлювати й визначати “червоні лінії”, — сказав міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро.

Ще одна країна, що володіє далекобійними ракетами, які допомогли б ЗСУ змінити хід подій на полі бою — Німеччина. Однак, незважаючи ні на заклики з Брюсселя, ні з вуст низки німецьких політиків, канцлер Олаф Шольц заявляє, що не готовий затвердити передачу TAURUS Києву.

“Президент України Володимир Зеленський справедливо наголосив, що Україна не може вічно чекати на ефективну допомогу у сфері озброєнь тільки тому, що в західній країні завжди відбуваються вибори, тоді як в Україні люди гинуть на війні щодня. Викликає тривогу, що Росія зараз посилює війну та свої ракетні атаки, що вже призводить до численних жертв серед цивільного населення”, — сказала президентка Європейського парламенту Роберта Мецола в інтерв’ю Funke Mediengruppe.

“Я дуже чітко пояснив, чому я не вважаю постачання крилатих ракет TAURUS, які ми використовуємо в Німеччині, правильним рішенням. Вони можуть бути використані… тільки якщо ви поділяєте відповідальність за кінцеву мету. Але це те, за що я не можу й не хочу брати на себе відповідальність”, — сказав канцлер Німеччини.

Після ударів по військових об’єктах углиб Росії західною зброєю в Кремлі занервували — російський диктатор Володимир Путін підняв ставки ще вище. Армія агресора застосувала по Дніпру нову балістичну ракету, яка може нести ядерний заряд, у Москві оголосили про затвердження нової ядерної доктрини, а кремлівський диктатор у відеозверненні напряму погрожував партнерам Києва ударами з повітря. Однак й цього разу Москва з більшою часткою ймовірності блефує, впевнені експерти.

“Найостанніше, чого хоче Росія, — це протистояти об’єднаному НАТО. Немає жодного сенсу атакувати члена НАТО, поки Сполучені Штати все ще прихильні до цього договору Альянсу. Ось чому найнебезпечнішим було б дати Путіну зрозуміти, що насправді цей договір може не спрацювати й що він може взятися за окремі країни самостійно, щоб стримати їх. Тому солідарність у Європі зі Сполученими Штатами чи без них, і обіцянка єдиної відповіді на будь-яку подібну атаку з боку Росії зараз життєво важливі”, — наголосив експерт аналітичного центру Chatham House Кір Джайлс.

Як зазначають аналітики, практичного сенсу у використанні стратегічної балістики немає. Запуск балістичної ракети по Дніпру — чергова гра Кремля м’язами. Крім того, як заявив начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов, ракета експериментальна, станом на жовтень, найімовірніше, було виготовлено лише два дослідні зразки.

Читайте також: Країни ЄС посилять оборону через погрози Москви — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, Сполучені Штати дозволили Україні використовувати ракети ATACMS для ударів по військових цілях на території Росії.

Прямий ефір