Кремль не здатний бути надійною гарантією безпеки: про “прозріння” білоруського диктатора розповів Губаревич

Олександр Лукашенко і Володимир Путін. Фото: ap.org

Операція Збройних сил України (ЗСУ) в Курській області показала білоруському диктатору Лукашенку та його найближчому оточенню, що у кризовій ситуації Росія не може бути надійною гарантією безпеки для Білорусі та для самого Лукашенка. Тому що вона не спроможна гарантувати безпеку навіть власним громадянам на своїй території. Такою думкою сьогодні, 8 вересня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився голова руху “За Свабоду” Юрій Губаревич.

За його словами, наразі Лукашенко опинився фактично у тупиковій ситуації.

“Лукашенко не має прямих контактів зі світом. Його не сприймають як надійного партнера. Більше скажу — його не сприймають як самостійного гравця в регіоні. Він обмежений лише своєю територією, де ще може якимось чином контролювати силовий апарат, який виробляє репресії. Єдина допомога, на яку він може розраховувати, якщо виникне кризова ситуація, це Кремль. Тому Кремль диктує йому свої умови”, — наголосив Губаревич.

Він зазначив, що останнім часом ситуація в тій же Курській області показує найближчому оточенню Лукашенка, що й опора на східному напрямку не така вже й тверда, і становище може серйозно змінитись, якщо щось у Білорусі спалахне.

“Путін вважає за краще не помічати події, що відбуваються в Курській області. Лукашенко, звісно, їх бачить. Гробове мовчання у перші дні операції ЗСУ, відсутність будь-якої реакції показує, що це був повний шок для нього та його оточення. Нині і Лукашенко, і його пропагандисти діють у тому самому руслі, що й пропагандисти Кремля. Але для Лукашенка та для його найближчого оточення це означає, що у кризовій ситуації Росія не є надійною гарантією безпеки для Білорусі та самого Лукашенка. Тому що вона не може бути гарантією безпеки для власних громадян на власній території, — наголосив гість ефіру.

Він додав, що формально Білорусь, як й інші країни-члени ОДКБ, мали б вступити у війну, оскільки цього потребує угода. Але, як видно, всі вважають за краще проігнорувати та не помітити факт вторгнення української армії на російську територію.

“Це теж показує, що в даному колі союзників особливо ніхто не прагне захищати інтереси Росії, розуміючи, що ці інтереси не збігаються з їхніми власними національними інтересами. І для Лукашенка тут також вибір очевидний. Якщо Росія не може впоратися, навіщо лізти та отримувати проблеми з цих напрямків. Але тут не варто розраховувати, що це його тверда та принципова позиція. Якби у Росії виникли якісь військові успіхи та серйозні просування, Лукашенко був би перший, хто всадив би ніж у спину Україні”, — резюмував Юрій Губаревич.

Читайте також: Лукашенко боїться удару України у відповідь по військових об’єктах у Білорусі, — Мацкевич

Прямий ефір