Дружини мобілізованих — єдиний напівлегальний антивоєнний рух у РФ. Кремль не застосовуватиме до них явних репресивних заходів. Він має інші методи. Про це заявив політолог Петро Олещук у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Якщо “пакуватимуть” і “в’язатимуть”, наприклад, дружин і матерів мобілізованих, це дуже буде погано з точки зору підтримки бойового духу. Тому вони намагаються уникати у цій ситуації прямих силових методів, діяти не прямо, діяти якимись іншими способами”, — коментує він.
Олещук вважає, що поки що несилові методи, зокрема спроби відкупитися, щодо родичок мобілізованих працюють. Рух стане серйозною проблемою для Кремля, якщо наростатиме. Розуміючи це, російська влада не буде його повністю ігнорувати.
“Вони намагаються — це досить давня кремлівська тактика — керувати подібними проблемами, наприклад, у контексті створення яких-небудь організацій, які б підкорялися офіційній доктрині та йшли в її контексті. Я думаю, що вони намагатимуться цією проблемою керувати, тобто якимось чином каналізувати, спрямовувати у необхідному ключі та річище. Ми з цього питання щось почуємо від самого Путіна на “прямій лінії”, бо, знову ж таки, є певний запит — якась відповідь буде. Найімовірніше, вона буде досить дивною. Але вона, напевно, буде. Це показник того, що є певні питання, яких повністю вони не можуть ігнорувати й повністю не можуть придушувати виключно силовими методами”, — заявив Олещук.
Водночас він висловив сумніви, що хтось, окрім Кремля, спробує у Росії керувати жіночими протестами.
Читайте також: Це дуже серйозний виклик Кремлю, — Гозман про жіночий маніфест проти безстрокової мобілізації в Росії
Нагадаємо, за оцінкою російського адвоката, засновника правозахисних проєктів “Команда 29” і “Перший відділ” Івана Павлова, жіночі акції на підтримку демобілізації у РФ — це протест, який нехай і не має яскравого антивоєнного характеру. Особливо важливо, що це протест тих, на кого російський режим розраховує.