Кремль намагається керувати ситуацією навколо похорону Навального, побоюючись масових акцій, — Пономарьов

Ілля Пономарьов. Скріншот: uatv.ua

Російська влада намагається контролювати ситуацію навколо похорону опозиціонера Олексія Навального, зокрема не віддаючи тіло політика сім’ї, побоюючись можливого посилення протестних настроїв. Таку думку сьогодні, 23 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив засновник телеканалу “Утро Февраля”, колишній депутат Державної Думи Ілля Пономарьов. 

“Бояться, зрозуміло, і не хочуть, щоб були хоч якісь масові демонстрації. А очевидно, що похорон Олексія Навального перетвориться на масову ходу, і де б його не ховали. Тим більше, що якщо в Москві, я знаю, що мама Навального пропонувала це робити на Троєкуровському цвинтарі… Тому зрозуміло, що вони хочуть, щоб це було максимально кулуарно”, — сказав він.

Пономарьов нагадав, що ідеєю російської влади було самим поховати опозиціонера, а потім, щоб рідні прийшли попрощатися.

“Якоїсь панахиди, якихось промов, виступів, вони всього цього хочуть уникнути. Очевидно, що це абсолютно незаконно. І також очевидно, що сім’я стоятиме на позиції, що робімо все повноцінно, як годиться просто по-людськи, не кажучи вже про те, що і за законом теж”, — вважає політик.

Як він зазначив, якщо мати Навального все ж зможе провести похорон сина, тисячі росіян, безумовно, прийдуть попрощатися з опозиціонером.

“Це ніби закон такий, що називається, політтехнологічний — єдність, місце і дія. Усі знатимуть, коли і куди необхідно прийти, звісно, у Москві можна очікувати явку людей на рівні 100 тис. осіб, які можуть прийти на таку акцію. І природно, всій владі це абсолютно не потрібно, тим більше напередодні виборів”, — акцентував Пономарьов.

На його думку, у Кремлі побоюються, що прощання з Навальним може перерости в більш масову і рішучу подію.

“Але поки що саме оточення Навального, воно до цього не закликало і жодним чином не намагалося радикалізувати ситуацію, що для мене, я б сказав, дещо дивовижно, але це вже може статися стихійно, саме якщо люди знатимуть, коли й куди приходити… Зараз квіти покладають у випадкових місцях і в різних містах по всьому світу — такі стихійні меморіали. Але це все розрізнено, а якщо буде одна точка, то там буде масова акція”, — підсумував Ілля Пономарьов.

Читайте також: Байден оголосив про санкції проти Росії до другої річниці вторгнення в Україну та за смерть Навального

Прямий ефір