Кремль кидає всі гроші на війну: як це відбивається на росіянах, розповів Бураковський

Ілюстративне фото: ТАСС

Російська Федерація зараз несе найбільші військові витрати за всю історію 2Росії після розпаду Радянського Союзу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

Він зазначив, що йдеться про використання значної частини економічного потенціалу РФ суто у військових цілях.

“Тобто всі йдуть на фронт, всі витрати здебільшого визначаються необхідністю запровадження агресивної війни проти України і фактично в такий спосіб перерозподіляються наявні кошти, наявні ресурси саме на користь короткострокових військових цілей, тоді як середньострокові цілі, цілі соціально економічного розвитку країни відкладаються кудись на потім”, — сказав Бураковський.

Він нагадав, що Кремль розраховував на швидку перемогу у війні проти України, але військові дії затягнулися та потребують дедалі більше грошей. Крім того, російський військово-промисловий комплекс від самого початку був далеко не в найкращому стані. Також світова спільнота сформувала коаліцію на підтримку України, яка досить суттєво шляхом санкцій й деяких інших інструментів обмежила можливості Російської Федерації заробляти на зовнішньому ринку.

“Природно, виникає питання, звідки брати гроші. Зрозуміло, що гроші треба брати з економіки. Зрозуміло, що потрібно перерозподіляти ці кошти… Ми також можемо сказати, що на сьогодні Російська Федерація має найбільші військові витрати за всю історію незалежної Росії після розпаду Радянського Союзу. Це теж про щось говорить”, — сказав Бураковський.

Голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій констатував, що з РФ вийшла практично тисяча компаній, які займалися виробництвом різного роду товарів.

“На сьогодні цей сегмент зайнятий практично китайськими виробниками. Причому, що цікаво, ціни на китайські товари сьогодні доходять до рівня, ну, якщо не закордонного преміумсегмента, то, у всякому разі, дуже близькі до нього”, — сказав експерт.

За його словами, війна і санкції значно вплинули на російську економіку: існують проблеми, пов’язані з авіаційним сектором, міжнародними перевезеннями, спостерігається зростання цін на продукти, відчутне скорочення асортименту фармацевтичних товарів тощо.

“За останній рік “Газпром” зафіксував рекордні збитки. На сьогодні спостерігається скорочення видобутку того ж самого газу та нафти. І це свідчить про те, що дійсно, так би мовити, економіка, якщо не валиться в такому банальному розумінні цього сенсу, коли все зупиняється, але, проте, економічні проблеми є, й ці економічні проблеми будуть наростати… І тут головне навіть не в тому, що сьогодні вони ще можуть там за щось платити, а в тому, що з кожним днем війни та з кожним днем наростання цих проблем країна втрачає середньострокову й довгострокову перспективу. І виходити з цієї ситуації, навіть якщо завтра буде оголошено перемир’я, навіть якщо завтра якимось чином закінчаться військові дії, Російській Федерації буде дуже непросто”, — прогнозує Бураковський.

Читайте також: У Росії зростає кількість регіонів із нестабільною обстановкою — про руйнівну дію мілітаризації розповів Ліпсіц

Прямий ефір