Вручення повісток, виклик до військкоматів, відправлення на війну. У Росії триває прихована мобілізація. 28 жовтня 2022 року міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу заявив про закінчення так званої “часткової мобілізації”. І все б добре, от тільки указу президента Володимира Путіна про завершення призову на війну в Україні досі немає, інформує FREEДОМ.
“Очевидно, що російська влада ніколи повністю не припиняла мобілізаційні заходи, а це означає, що обмежена кількість мобілізованих новобранців, як і раніше, проходить через систему підготовки в той час, коли призовники проходять свій власний цикл підготовки”, — зі звіту американського Інституту вивчення війни.
Військово-політичне керівництво Росії підготувало документ “Висновки війни з НАТО в Україні”. Його розповсюджують серед військовослужбовців. У документі йдеться про необхідність мобілізувати 5 млн росіян. У Генеральному штабі Збройних сил України (ЗСУ) кажуть, що подібні меседжі можуть означати, що Кремль готується оголосити другу хвилю так званої “часткової мобілізації”.
“Частина цього шедевру висвітлює основні проблеми російських окупаційних військ, серед яких нездатність командирів командувати особовим складом у військах, незадовільний стан дисципліни та бойової підготовки, застарілість озброєння та військової техніки, неможливість прийняття командирами рішень без обов’язкового узгодження з командуванням і т.д.” , — зазначив заступник начальника головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.
При цьому призвати горезвісні 5 млн Росія не може фізично. Саме тому мобілізація проходить хвилями.
“Вони роблять конвеєр саме тому, що не можуть через недостатню інфраструктуру, недостатність кадрів та елементарно умовні танки — тобто техніку, зброю, обмундирування тощо. Вони не мають можливості зробити цю мобілізацію одномоментною. Звісно, вони цього хотіли б, проте не можуть. І тому вони мають мобілізаційний конвеєр, і нічого не свідчить про те, що він зупинився, як нічого не говорить про те, що він зупиниться, поки Росія не програє”, — військовий експерт Ігор Токовенко.
Щоб компенсувати втрати на фронті, російська влада вирішила мобілізувати ув’язнених та розширити статус військовослужбовців на членів добровольчих формувань. Путін також доручив створити базу даних росіян, які мають стати на військовий облік. Тим часом усередині країни продовжується робота над ліквідацією помилок та модернізацією військкоматів. А тому висновки очевидні: мобілізацію буде продовжено.
“Загалом, план приблизно такий: поки що виграти час і стабілізувати фронт за допомогою мобілізованих. А потім почати все навесні. До весни 2023 року втрати вбитими та пораненими можуть становити близько 100 тис. Але це нікого не лякає: їх замінять строковиками”, — поділилося джерело, близьке до Федеральної служби безпеки Росії.
Життя мобілізованих російські військкоми не рахують. Їх кидають у найгарячіші точки фронту, зокрема під Бахмут — місто, яке армія РФ безуспішно намагається захопити вже не перший місяць. Про величезні втрати серед своїх говорять і самі росіяни.
“Нас у взводі 16 людей, зрозумів? Нас, зрозумів, кулеметників… ось. 16 людей! Коротше, 5 людей залишилося!” — із перехоплення розмови російських окупантів.
Єдиний спосіб мобілізованого росіянина не залишитися в українській землі назавжди і не стати військовим злочинцем — це здатися Силам оборони України. Отримати консультацію, як потрапити в полон правильно та безпечно, можна завдяки проєкту “Хочу жити”.
Українські захисники гарантують усім полоненим дотримання Женевських конвенцій: триразове харчування, медичну допомогу та можливість зв’язку з рідними.
Читайте також: У Кремлі прогнозують втрати російської армії в Україні серед мобілізованих до 100 тисяч — деталі (ВІДЕО)