Кремлівська влада готує населення до затяжної війни з Україною. Щоб пояснити людям, чому помітних успіхів на полях бою немає, як і немає визначеності щодо термінів закінчення війни, Кремль змінює риторику. Представники влади країни-агресорки намагаються розгорнути інформаційну машину, повідомляє FREEДОМ.
Так, Росія вигадує нові загрози, які нібито походять від України, і визначає нові завдання своєї агресії. Під час відкритого уроку “Розмова про важливе” у Калінінграді 1 вересня президент РФ Володимир Путін заявив про необхідність знищити на території України так званий “антиросійський анклав”.
“Наше завдання — захистити людей і, звісно, захистити саму Росію, тому що на території сьогоднішньої України почали створювати антиросійський анклав”, — сказав він.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) дійшов висновку, що ці слова свідчать про те, що країна-агресорка планує зібрати нові сили для наступу на Україну.
“Повторення Путіним твердження про “антиросійську” організацію, яка має бути розгромлена військовим шляхом, щоб захистити Росію, підтверджує його максималістські наміри щодо України і, ймовірно, спрямоване на те, щоб створити інформаційні умови для заклику до подальших зусиль Росії та створення сил восени та взимку цьогоріч”, — йдеться у звіті ISW.
У тому, що війна не закінчиться швидко, упевнена й українська влада.
“Володимир Путін поставив усе на одну карту — карту війни з Україною. Сподіватися, що він зупиниться і не намагатиметься довести її до логічного кінця, — самообман. Сьогодні Путін хоче зробити перерву, бо бачить, що росіяни “вигорають”. Але ми знаємо, як важко сьогодні працює їхній ВПК, ми знаємо, скільки у них танків та ракет, якими вони оснащені”, — розповів секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов в інтерв’ю польському виданню Wyborcza.
Втрати російської армії — значні, резерв майже вичерпаний. Щоб продовжувати війну, у Кремлі вирішили збільшити чисельність військовослужбовців. Так, наприкінці серпня Путін повідомив про рішення добрати до армії 137 тисяч військових. Усіх їх треба одягнути, взути, нагодувати та забезпечити технікою. Але, попри те, що економіка тріщить по швах, грошей у Росії на продовження війни не шкодують.
“Росія різко збільшила фінансування своєї військової сфери, військово-промисловий комплекс отримав сотні мільярдів додаткових грошей, щоб поповнювати втрати у техніці та озброєнні, які вони зазнають на фронті від наших Збройних сил”, — коментує міжнародний експерт, економіст Ігор Гарбарук.
План бліцкригу провалився — захопити Україну ні за 3 дні, ні до 9 травня, ні до Дня Незалежності російській армії так і не вдалося. Москві доводиться змінювати не тільки свої плани, а й методички. Тепер Кремль готує населення Росії до затяжної війни. Це підтверджують останні заяви топпосадовців країни-окупантки.
“Завдання нашої зовнішньої політики у цій ситуації залишаються незмінними. Це забезпечення нашої національної безпеки надійним чином, це формування максимально сприятливих умов для нашого розвитку”, — повідомив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.
Ще недавно завданнями війни називали денацифікацію та демілітаризацію, пізніше — нібито захист населення Донбасу. Тепер акценти змінилися.
“Від результату операції залежить не тільки існування нашої країни як цілісної, суверенної, сильної держави, а й те, яким буде світ після її завершення”, — заявила голова Ради Федерації федеральних зборів Росії Валентина Матвієнко.
Ці заяви — спроба довести росіянам, що війна — це питання виживання федерації. Слова про уявну денацифікацію замінили на занепокоєння про загрозу безпеці. Саме таке трактування дозволяє пояснити, чому за пів року потому очевидних успіхів у колись другої армії світу немає, як немає і хоча б приблизних перспектив закінчення війни.
Читайте також: 300 ліквідованих загарбників, 19 танків, 10 артсистем за добу — втрати армії РФ оприлюднив Генштаб ЗСУ
Нагадаємо, за словами генерала армії України, екскерівника Служби зовнішньої розвідки України Миколи Маломужа, Росія вичерпала свої ресурси вже до червня, про заміну кадрів не йдеться. ЗСУ знищили близько 80% елітних частин РФ. А той резерв, який сформувався зараз, — це залишки з мобілізованих по областях, добровольців та ув’язнених, але це непідготовлені бійці.