Кремль готує низку провокацій щодо участі Сил оборони в бойових діях в Африці — подробиці від української розвідки

ГУР МОУ. Ілюстрація: gur.gov.ua

На тлі послаблення позицій Росії та її проксісил на Африканському континенті, ворожі спецслужби готують чергову інформаційну спецоперацію, спрямовану проти України. Кремль намагатиметься звинуватити українських спецпризначенців у нібито використанні зброї іноземного походження під час бойових дій у Республіці Судан. Про це сьогодні, 17 квітня, повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) України, інформує FREEДОМ.

За даними розвідки, російські пропагандисти планують оприлюднити в ЗМІ, зокрема у лівійських, замовні публікації та сфабриковані знімки “трофейної” зброї американського походження, раніше захопленої найманцями так званої ПВК “Вагнер” під час війни в Україні.

“Мета подібних публікацій ― дискредитація України та партнерів; звинувачення західних союзників у безконтрольному обігу зброї за участі України”, — зазначили в ГУР МО України.

Також, за інформацією української розвідки, Кремль намагатиметься акцентувати, що елітні українські спецпідрозділи беруть участь у бойових діях в Африці в той період, коли Росія веде геноцидну війну в самій Україні.

Українські розвідники з’ясували, що через релігійні свята, що тривають у мусульманському світі, зокрема й у частині країн Африки, російські спецслужби були змушені фабрикувати необхідні фотоматеріали на території Білорусі.

“Україна та її Сили оборони продовжують діяти виключно в межах міжнародного права та статуту ООН, з повагою до суверенітету всіх країн, та не мають жодного стосунку до будь-яких дій, пов’язаних з незаконним обігом зброї”, — наголосили в Головному управлінні розвідки Міноборони України.

Читайте також: Розширення дипломатичної присутності в Африці: Україна відкрила посольства в Конго і в Кот-д’Івуарі (ВІДЕО)

Прямий ефір