Кремль готує депортованих українських дітей у солдати — історія Богдана Єрмохіна з Маріуполя (ВІДЕО)

Зруйновані обстрілами житлові будинки в Маріуполі. Фото: t.me/mariupolnow

Росія готує викрадених українських дітей до участі у війні проти України. 17-річному Богдану Єрмохіну, якого Росія депортувала з міста Маріуполь Донецької області, видали повістку до військкомату. Він має з’явитися туди 19 грудня, через місяць після досягнення повноліття, повідомила юристка Катерина Бобровська, повідомляє FREEДОМ.

Коли Росія окупувала зруйнований Маріуполь, Богдана та ще 30 дітей перевезли у спеціальний центр у Підмосков’ї. Пізніше йому примусово видали паспорт. У березні цього року хлопець спробував втекти, але машину з ним зупинили на кордоні з Білоруссю. За словами адвокатки, це була не єдина спроба Богдана повернутися до України. За небажання жити у Росії йому погрожували психіатричною лікарнею. А тепер викликають у військкомат.

“Хлопця визнали придатним до військової служби. Тепер із того, що я бачила, я розумію, що це буде призов до служби, і його відправлять на війну проти України. Він дуже непокоїться і переживає через це. Сам факт того, що відбувається з Богданом Єрмохіним, підтверджує ще один злочин — необґрунтоване затримання Росією репатріації українських дітей”, — заявила адвокатка Богдана Катерина Бобровська у коментарі “Радіо Свобода”.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець офіційно звертався до російської сторони із закликом повернути Богдана, але Москва це проігнорувала. Російські представники спеціально ускладнюють процес повернення. Інформацію про незаконне затримання та відмову повернути хлопця додому вже передано до Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Також адвокатка звернулася за допомогою до російського відділення Червоного Хреста, але, за її словами, там листи залишили поза увагою. У своїх соцмережах Богдан Єрмохін продовжує вимагати повернути його додому.

“Навіть якщо я не стану відомим, я стану легендою, який півтора року стояв проти всіх, а тепер з усіма проти одних. Запам’ятайте це. За чорною смугою завжди є біла. Уся країна зі мною. А з вами лише брехня. Гордо можу сказати, що я — українець”, — написав Богдан Єрмохін в Instagram.

За словами правозахисників, спроба змусити депортованих дітей проходити військову службу — грубе порушення міжнародного гуманітарного права. Проте Кремль побудував цілу систему мілітаризації викрадених українських дітей.

“З цією метою Росія нав’язує депортованим дітям своє громадянство, з якого вони не можуть вийти та самостійно залишити територію РФ. Оскільки вони не виконали зобов’язання перед РФ, саме не понесли військовий обов’язок, передбачений в Конституції РФ. Оскільки ці діти є громадянами України, вони перебувають під захистом четвертої Женевської конвенції. І такі дії, спрямовані проти дітей, можна кваліфікувати як воєнний злочин”, — коментує юристка Регіонального центру прав людини Ксенія Корнієнко.

Україна активно працює над розширенням міжнародної підтримки у поверненні викрадених Росією дітей. Одна з ініціатив Києва пропонує визначити державу-покровителя України. Відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, консули цієї країни на території Росії зможуть надавати послуги громадянам України.

“Майже всі країни готові приєднатися до ініціативи повернення українських дітей. Проте проблема полягає у небажанні Росії повертати їх. Катар вже є однією з перших країн, яка активно сприяла поверненню українських дітей із РФ і готова продовжувати це робити. Крім того, вона привселюдно підтвердила свою готовність. Також йдеться про приєднання інших країн, включаючи Ватикан, ПАР та країни Європейського Союзу”, — заявив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Читайте також: Повернення депортованих дітей в Україну: необхідність залучення третьої сторони прокоментувала Рашевська

Нагадаємо, у четвер, 9 листопада, стало відомо, що Україні вдалося повернути ще трьох дітей, депортованих Росією. З ними та їхніми батьками зараз працюють психологи, сім’ям надають необхідну медичну допомогу.

Читайте також: Росіяни паспортизують українських підлітків на окупованих територіях для подальшої мобілізації — подробиці від правозахисника

Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!“, яка має на меті мотивувати мешканців Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню в Україну.

Прямий ефір