“Газпром” за інерцією використовується Кремлем як політичний інструмент, хоча Росія вже не може собі дозволити його дотувати. Наразі російського газового монополіста добивають збитковими державними контрактами. Таку думку в ефірі FREEДОМ висловив доктор економічних наук, професор Київського національного університету, генеральний директор групи компаній Advanter Group Андрій Длігач.
“Газпром” — не дуже самостійна компанія, він великою мірою отримує державну підтримку, і зараз його ще й добивають тими державними контрактами, які Росія зобов’язана виконувати у взаємній торгівлі, наприклад, з Китаєм”, — говорить він.
На думку гостя ефіру, Китай втягує Росію в газовий проєкт “Сила Сибіру”, який не збирається фінансувати та не збирається реалізовувати.
“А Росія туди вже вклала шалені гроші та продовжує сподіватися на нього. Хоча насправді торгівля з Китаєм для Росії щодо газу є збитковою. Це лише політичне питання. “Газпром” за інерцією використовується як політичний інструмент, хоча Росія вже не може собі дозволити його дотувати… Вже давно Росія мала відстебнути його від державного бюджету, але не може собі цього дозволити з політичних міркувань. Тож думаю, що і на рівні держав, і на рівні взаємних домовленостей із Монголією та з Китаєм “Газпрому” продовжуватимуть найближчим часом дозволяти виживати, але з погляду бізнесу, економіки там давно вже немає”, — підсумував Андрій Длігач.
Читайте також: Імпорт та експорт для РФ подорожчали на 10%, нафтовидобуток — на межі рентабельності, — експерт
Нагадаємо, Сполучені Штати Америки 23 серпня, напередодні Дня Незалежності України, розширили санкції проти Росії. Цього разу вони торкнулися оборонного та металургійного комплексів, а також постачання товарів подвійного призначення. До списку потрапили майже 400 фізичних та юридичних осіб як у Росії, так і за її межами, чиї товари та послуги дозволяли РФ підтримувати війну в Україні та ухилятися від західних санкцій.
Читайте також: Тиск на РФ ще більше посилився: новий пакет санкцій від США оцінила Павицька