Кремль боїться порожніх дільниць на “виборах” Путіна — коментар

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Російська влада має намір заманити росіян на вибори президента в березні лотереями, вікторинами та іншими заходами, які не мають жодного стосунку до політики. Таким чином, Кремль намагається підстрахуватися, побоюючись недостатньої активності виборців. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив рекрут-доброволець легіону “Свобода Росії” Олексій Барановський.

“Зрозуміло, що Путін переможе, переможе з величезними відсотками — 80-90%… Але було б дивно, якби такі відсотки були за порожніх дільниць. Тому, звичайно, для картинки вони намагатимуться у будь-які способи все-таки заманити людей. Для цього, власне, і з опозицією трохи пограли. Кандидат, який не відбувся, Надєждін залучався для того, щоб і якісь опозиційні кластери підняти, притягнути їх на дільниці. Тепер старі добрі вікторини розігрують… Пиріжки безплатні для бабусь — це цілком собі в дусі російського, так би мовити, виборчого процесу”, — коментує гість ефіру.

Він вважає, що найскладніше залучити на вибори жителів великих російських міст, у глибинці ж лотереї та інші заходи дозволять підвищити явку.

“Десь у глибинці, можливо, якихось додаткових 1,5% явки це зробить. Тому вони намагаються будь-що залучити людей на дільниці. Їм головне показати, що вони не порожні”, — пояснив Барановський.

Гість ефіру додав, що саме тому брати участь у цих виборах не можна.

“Жодних виборів у Росії немає. Будь-яка участь у цій виставі, у цьому електоральному процесі — це, власне, легітимація путінського захоплення влади. Тому не можна у цьому брати участь. І вони розуміють скепсис, що люди до цього мають. Тому в будь-які способи намагаються про всяк випадок затягнути людей на дільниці, нехай навіть такими, що не мають стосунку до політики абсолютно”, — заявив рекрут-доброволець легіону “Свобода Росії”.

Барановський вважає, що ідея частини російської опозиції прийти на вибори та проголосувати за будь-якого кандидата, окрім Путіна, як і запропонована Олексієм Навальним акція “Полудень проти Путіна”, під час якої протестному електорату пропонується прийти на дільниці одночасно, о 12 годині, найімовірніше, будуть неефективними, а то й матимуть негативний ефект.

Читайте також: Протестна акція “Полудень проти Путіна” під час президентських виборів не буде ефективною — чому, пояснив Пономарьов

Прямий ефір