Країни Заходу шукають шляхи для збільшення оборонної допомоги Україні — подробиці (ВІДЕО)

Німецькі танки Leopard. Фото: dw.com

Представники оборонної промисловості Великої Британії обговорюють з Україною плани спільного виробництва озброєння і військової техніки. Про це пише видання The Telegraph, інформує FREEДОМ.

Також у статті йдеться про те, що представники британських компаній відвідували Київ для обговорення питання про створення підприємств, які вироблятимуть зброю і техніку за ліцензією.

“Інші оборонні компанії країн Європи теж ведуть такі переговори з Україною, і британські компанії не хочуть поступатися першістю німецьким і французьким конкурентам. Будь-яка така угода, найімовірніше, розглядатиметься як значне зміцнення відносин Великої Британії з Україною”, — пише The Telegraph.

Ще перебуваючи в європейському турне, президент Володимир Зеленський закликав лідерів ЄС надати Україні винищувачі та необхідну зброю для протистояння Росії, тоді як Москва готує новий наступ в Україні.

“Я чув від деяких європейських лідерів про готовність надати нам необхідне озброєння, зокрема авіацію. Щоб вижити, нам потрібна ця зброя”, — сказав Зеленський.

Президент Польщі Анджей Дуда пояснив, що передача Україні літаків F-16 може стати серйозним викликом, адже такі бойові машини потребують дуже серйозного обслуговування. Дуда також зазначив, що будь-яке рішення про постачання літаків має бути “спільним рішенням” союзників України, а не однієї країни.

“На F-16 один політ можна запланувати так, щоб паралельно знищити якусь повітряну ціль противника, відстрілятися, скажімо, по С-300, і ще якусь одну наземну ціль росіян утилізувати. Саме тому Україна настільки наполегливо просить конкретно літаки цього типу в країн Заходу”, — сказав експерт Defense Express Іван Киричевський.

У Словаччині обговорюється можливий початок переговорів про постачання Україні винищувачів МіГ-29. З такою заявою виступив у п’ятницю словацький прем’єр-міністр Едуард Хегер.

“Український президент попросив мене про постачання МіГів. Тепер, коли ми отримали офіційне прохання з Києва, стало можливим почати переговорний процес”, — цитує слова Хегера агентство Reuters.

Надати більше зброї Україні закликав і дипломатичний десант країн “Люблінського трикутника”, що об’єднує Україну, Литву і Польщу. Голови парламентських комітетів трьох країн виступили в Hudson Institute і закликали Захід прислухатися до них, адже саме країни Східної Європи довгий час попереджали про войовничу стратегію президента РФ Володимира Путіна.

“Я можу порадити президенту США: слухайте країни, які знають Росію, країни, які попереджали, але їх не слухали. Путін у Мюнхені каже, що розширення НАТО призведе до війни. І ми не збільшили НАТО. Ми пообіцяли щось теоретичне Україні та Грузії на саміті в Бухаресті. Ми зробили те, що хотів Путін. І до чого це призвело? До війни. У Грузії 2008 року. І анексія Криму 2014 року. І повномасштабна війна зараз. Путін не потребує провокування. Він сам провокує, якщо ми прогинаємося під його волю”, — сказав голова Комітету із закордонних справ Сейму Польщі Радослав Фогель, якого цитує “Голос Америки”.

Зі свого боку литовський парламентарій Жигімантас Павільйоніс символічно назвав спроби умиротворити Кремль “обіймами зі злом”. І литовський, і польський парламентарі категорично заперечували ідею, що зараз Україна має йти на переговори з Росією і погоджуватися на умови Кремля, нехтуючи власними інтересами.

“Вони вкотре наголосили, що вони дуже добре розуміють ту небезпеку, з якою зіткнулася Україна. Бо і Польща, і Литва розуміють, що російський агресор — це серйозна загроза безпеці та незалежності країн регіону, і вони це знають на власному досвіді, і тому вони ще до повномасштабного вторгнення попереджали країни ЄС та інших, що це вторгнення все ж таки відбудеться, — сказав кандидат політичних наук Станіслав Желіховський.

На думку представників парламентів Литви та Польщі, не менш важливим кроком має стати швидке набуття Україною членства як у НАТО, так і в ЄС. Також вони висловили сподівання, що Україна має двопартійну підтримку в Конгресі, і США залишаються її надійним союзником.

Читайте також: Колишні спецпризначенці НАТО навчають українських військових у Харківській області — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір