Країни Балтії, Північної Європи та Польща непохитно стоять на боці України з перших днів повномасштабного вторгнення російської армії. Так керівник Офісу президента України Андрій Єрмак прокоментував заяву союзників про збільшення військової допомоги Києву. Йдеться, зокрема, про постачання боєприпасів для ЗСУ, передає FREEДОМ.
Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції у спільній заяві пообіцяли посилити підтримку української оборонної промисловості та інвестувати в постачання боєприпасів для Сил оборони України.
“Наші країни є найбільшими постачальниками військової допомоги Україні на душу населення, і наша підтримка не ослабне. Україна має бути в змозі протистояти російській агресії, щоб забезпечити всеосяжний, справедливий і міцний мир”, — ідеться у спільній заяві глав урядів семи країн.
Росія, на думку європейських партнерів України, залишається найсерйознішою загрозою глобальній безпеці в довгостроковій перспективі. Війна Росії проти України та гібридна агресія Москви зруйнували мир і стабільність у євроатлантичному регіоні, серйозно підірвали глобальну безпеку.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив про намір запустити програму морського патрулювання для забезпечення безпеки Балтійського моря від російських загроз. Ця ініціатива буде спільним проєктом держав, що мають вихід до Балтійського моря.
“Ми поділяємо оцінку ситуації у сфері безпеки, включно зі стурбованістю з приводу критичної інфраструктури та стратегічних ресурсів уздовж Балтійського моря. Нам потрібні нові інструменти та амбітні засоби для протидії загрозам. Ось чому я пропоную створити місію з охорони порядку в Балтійському морі”, — пояснив Туск.
Росія становить загрозу для кожної європейської країни, впевнений прем’єр Польщі. Саме тому глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила про необхідність збільшення витрат ЄС на оборону. А в Естонії закликали союзників інвестувати в українську оборонну промисловість.
“Щоб покласти край цій війні, ми повинні залишатися єдиними, рішучими й посилити тиск на Росію. Ми повинні надати Україні більше військової допомоги, зняти непотрібні обмеження на використання зброї та звернути увагу на реалізацію плану перемоги України. Це дасть змогу Україні взяти на себе ініціативу та підготувати ґрунт для чесних мирних переговорів”, — заявив прем’єр-міністр Естонії Крістен Міхал.
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур звернув увагу, що українська оборонна промисловість зараз нарощує виробництво. Зокрема в Україні за рік виробляють у шість-сім разів більше гаубиць, ніж у Франції. І якщо союзники активно вкладатимуть кошти в ОПК, Україна зможе подвоїти випуск озброєнь. Але військова допомога Києву теж необхідна. Тому у Фінляндії планують побудувати підприємство з виробництва безпілотників. Воно покриватиме потреби в дронах як України, так і Євросоюзу.
“Безпілотники, які стануть частиною портфеля Summa Defence Group через спільне підприємство, вже продемонстрували свою важливість і стратегічні можливості в Україні. Безпілотники відіграють ключову роль у захисті критично важливої інфраструктури, а також у надзвичайних і рятувальних операціях. Створення виробництва у Фінляндії підвищує безпеку постачань як Україні, так і на міжнародному рівні”, — зазначив генеральний директор Summa Defence Ltd Юссі Холопайнен.
Основне завдання нового заводу — розширення виробничих потужностей для випуску дронів, що використовуються в бойових діях в Україні, а також запуск їхнього серійного виробництва у Фінляндії та Європі. Старт масового випуску дронів заплановано на першу половину 2025 року.
Читайте також: Країнам ЄС варто більше уваги приділяти поясненню своїм громадянам необхідності допомоги Україні, — Боррель