“Кримський урок” вчить, що якщо злочин не зупинено, він стає більшим. Це показало 24 лютого 2022 року, коли РФ почала повномасштабне вторгнення до України. Про це сьогодні, 13 квітня, заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова на полях Чорноморської безпекової конференції міжнародної Кримської платформи, повідомляє FREEДОМ.
“Україна постійно на всіх майданчиках говорила, що цей безпековий виклик, який став наслідком акту агресії Росії, залишився безкарним для РФ. І цей “кримський урок” вчить нас однієї простої тези — якщо злочин не зупинено, він стає більшим. І, власне, це ми побачили в Україні 24 лютого, коли РФ здійснила повномасштабне вторгнення й акт агресії. І частиною цього стало Чорне море. По-перше, замінування, порти наші блокуються, порти окуповані в Азовському морі. Азовське море стало, по суті, внутрішнім озером РФ”, — сказала вона.
Заступниця міністра додала, що зараз важливо координувати дії чорноморських країн — великих гравців, і обговорювати практичні проєкти-пропозиції.
“Наша позиція і меседж такі — європейські країни і країни НАТО не мають чіткої стратегії в Чорному морі, її не було до 2014 року, що стало наслідком вторгнення Росії до України, а до того — у 2008-му — до Грузії. Тому сьогодні нам важливо, по-перше, скоординувати свої дії, дати зрозуміти, що ми не тільки чорноморські країни, а загалом активні країни, великі гравці, які мають координувати свої дії. Є низка практичних проєктів, які ми обговорювали на рівні експертів. Експерти підготували певний документ із цими пропозиціями і я сподіваюся, що впродовж наступного року ми будемо вже на офіційному рівні працювати з цими документами щодо запуску різних, я зараз не хочу їх називати, але різних практичних інструментів”, — розповіла Еміне Джапарова.
Читайте також: Чорноморська безпекова конференція триває у Бухаресті — що обговорюють учасники
Як повідомлялося раніше, Україна є центральною темою на Чорноморській безпековій конференції міжнародної Кримської платформи, яка другий день триває в Румунії. Країни Чорноморського регіону в межах ініціативи вирішили формувати спільний порядок денний.