Країни ЄС десятиріччями ігнорували вимоги щодо енергетичної безпеки, покладаючи надії на зміну політики Москви, — експерт

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

У Європейському Союзі нині реалізуються заходи щодо енергетичної безпеки, які були заплановані на початок 2000-х років, але не були здійснені через прагнення до фінансової вигоди. Про це сьогодні, 29 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев.

“Попри формулювання вимог до енергетичної безпеки держав-членів Європейського Союзу, не більше ніж 30% постачань кожного енергоносія з однієї країни за одним маршрутом, — дотримувалися вони далеко не всіма державами. Ба більше, його не дотримувалася абсолютна більшість членів ЄС, зокрема й Німеччина”, — сказав він. 

За його словами, країни-члени ЄС розраховували на зміну політики Росії, тому тимчасово відкладали розв’язання проблеми із залежністю від російських енергоресурсів.

“Вони розраховували на те, що Росія перестане ставати другим Радянським Союзом або другою Російською імперією. Але ні першого, ні другого не сталося. Тому те, що зараз робиться всередині Євросоюзу, це ті дії, які були заплановані на початок 2000-х років і не виконувалися з винятково меркантильних міркувань, отримання прибутку й доходів, які, безумовно, йшли на підвищення добробуту громадян ЄС, яким ніхто не поспішав роз’яснити, наскільки небезпечна така прив’язка до непередбачуваної держави”, — підсумував Олег Рябцев.

Читайте також: Коли Україна буде готова стати членом Євросоюзу — терміни назвав Шмигаль

Прямий ефір