Країни НАТО обговорюють відправлення військових в Україну — хто готовий допомогти (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: censor.net

Головнокомандувач Збройних сил України (ЗСУ) Олександр Сирський за підсумками переговорів із міністром оборони Франції Себастьяном Лекорню заявив, що Франція направить своїх військових інструкторів до України. За його словами, рішучість Франції може стати прикладом для інших союзників, передає FREEДOM.

Spiegel пише, що представники країн Балтії побоюються, що через недостатню підтримку Заходу, зокрема Німеччини, російська армія може домогтися серйозного прориву. Йдеться, зокрема, про заборону ЗСУ атакувати військові об’єкти на території Росії із застосуванням західного озброєння. За інформацією видання, представники країн Балтії попередили німецьких колег, що не чекатимуть, коли російська армія підійде до їхніх кордонів і введе свій військовий контингент до України.

“Для наших сусідів стає зрозуміло, що їхні союзники не готові захищати своїх партнерів, своїх союзників, і це, звичайно, насторожує. Тому такі заяви свідчать про те, що наші сусіди намагаються натиснути на своїх партнерів з метою змусити їх діяти більш рішуче”, — вважає, керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХ” Павло Лакійчук.

В інтерв’ю Yle президент Естонії заявив, що Росію і Путіна потрібно “поставити на коліна”. Тоді, на думку Алара Каріса, можуть початися серйозні дискусії про припинення війни. За словами його радника з питань національної безпеки, естонський уряд обговорює можливість відправки військ в Україну, щоб допомогти Києву вивільнити резерви для відправки на фронт.

“Дискусії тривають. Ми повинні розглядати всі можливості. Ми не повинні обмежувати наші міркування щодо того, що можемо зробити”, — зазначив радник президента Естонії з питань національної безпеки Мадіс Ролл в інтерв’ю порталу Breaking Defense.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що відправка військового контингенту в Україну — це самостійне рішення кожної держави, зокрема країн НАТО. Київ підтримує цю ідею — особливо навчання військових на території України.

“Це навчання на території України, просто прискорення процесу, без необхідності відправляти свою бригаду кудись у ту чи іншу країну, а потім вона повертається. І ще тут потрібен час на адаптацію в умовах війни… Як хтось може бути проти цього? Ми тільки за”, — заявив президент України в інтерв’ю The New York Times.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Чарльз Браун назвав відправку інструкторів НАТО в Україну неминучою. Але він зазначив, що “для цього доведеться вирішити питання з їхньою безпекою”.

“Хтось із військових сказав, не з політиків, що якщо ми на це підемо, то українцям доведеться визначатися: захищати ППО свою інфраструктуру чи наших військових. Така складна дилема. Тому поки що — перше, ми про це не просили офіційно (про введення своїх контингентів на нашу територію). Ми вдячні за ту допомогу, яку нам надають наші партнери, але ставимося до своїх дій і запитів дуже відповідально і дотримуємося своїх обіцянок, які даємо нашим союзникам”, — прокоментував Павло Лакійчук.

Bild з посиланням на джерела пише, що в НАТО також обговорюють можливість взяти під захист небо над західними регіонами України. 23 травня представник МЗС Польщі Павел Вронський заявив, що Київ пропонує польській армії збивати російські ракети, що пролітають над територією України. Дипломат зазначив, що це питання можуть обговорити.

Читайте також: Вітаю ініціативу Франції направити в Україну інструкторів для підготовки українських військовослужбовців, — Сирський

Прямий ефір