КНДР (Північна Корея) провела успішний запуск супутника-шпигуна за технічної підтримки Росії. Це стверджує розвідка Південної Кореї. Після інциденту Південна Корея призупинила дію частини військового пакту з КНДР, укладеного 2018 року. А союзники Сеула — країни G7 (“Великої сімки”) — вкотре рішуче засудили військове співробітництво Пхеньяну і Москви, інформує FREEДОМ.
Пхеньян запустив супутник, імовірно, 21 листопада, а слідом за ним і балістичну ракету невстановленого типу, повідомляє Reuters з посиланням на представників розвідки Південної Кореї.
Запуск став першим після зустрічі Кім Чен Ина з Володимиром Путіним у вересні. Тоді російський диктатор пообіцяв допомогти Пхеньяну у створенні супутників-шпигунів.
У Держдепартаменті США заявили, що запуск супутника було здійснено з використанням технології балістичних ракет, забороненої резолюціями ООН.
“Ми знаємо про запуск КНДР ракети-носія і проводимо консультації з Іраком і Японією, як і з іншими регіональними союзниками і партнерами, але ми все ще оцінюємо успішність запуску… Це ще один приклад дестабілізуючих дій. І ми знову підтверджуємо нашу тверду прихильність Південній Кореї та Японії”, — заявила заступниця прессекретаря Міністерства оборони США Сабріна Сінгх.
Південнокорейські офіційні особи заявили, що спробу запуску, найімовірніше, було здійснено за технічної допомоги Москви.
Раніше розвідка Південної Кореї повідомила про те, що Північна Корея поставила Росії мільйони артилерійських снарядів.
Союзники Сеула країни “Великої сімки” засудили запуск КНДР супутника-шпигуна і балістичної ракети, а також закликали Радбез ООН до реакції.
“Ми знову заявляємо про своє рішуче засудження поставок зброї з Північної Кореї в Росію, які прямо порушують відповідні резолюції Ради Безпеки ООН. Ми наполегливо закликаємо Північну Корею і Росію дотримуватися цих резолюцій Ради Безпеки ООН і негайно припинити всі подібні дії. Крім того, ми глибоко стурбовані можливістю передачі Північній Кореї технологій, пов’язаних з ядерною зброєю або балістичними ракетами”, — із заяви міністрів закордонних справ країн G7.
За повідомленням Центрального агентства КНДР, найближчим часом північнокорейське космічне агентство спробує вивести в космос ще кілька супутників-шпигунів.
На думку аналітиків, навіть примітивна супутникова система може дати Північній Кореї першу можливість дистанційного спостереження за американськими, південнокорейськими та японськими військами.
Прем’єр-міністр Фуміо Кісіда заявив, що Японія у відповідь розмістить систему протиповітряної оборони Patriot на двох своїх островах.
“Ми будемо продовжувати стежити за ситуацією і збирати інформацію. Навіть якщо метою є запуск супутника, використання технології балістичних ракет є порушенням низки резолюцій Ради Безпеки ООН. Щоб бути готовими до непередбаченої ситуації, есмінці Aegis і підрозділи протиповітряної оборони на Окінаві вже проводять необхідні приготування”, — повідомив Кісіда.
Північна Корея повідомила Японію про те, що планує запустити ракету з космічним супутником у період з 22 листопада до 1 грудня в напрямку Жовтого і Східно-Китайського морів.
Південна Корея, Японія і США скоординували дії щодо попереднього розміщення есмінців Aegis у регіоні, які відстежуватимуть запуски ракет КНДР.
Читайте також: США і Південна Корея оновили концепцію стримування КНДР — подробиці (ВІДЕО)