Країни G7 погрожують серйозними обмеженнями для компаній у Китаї, якщо ті продовжать допомагати РФ — подробиці

G7. Ілюстрація: gettyimages.com

486 млрд доларів — сума, яку Росія має виплатити Україні як компенсацію збитків. Це рішення зафіксовано в комюніке за підсумками саміту “Групи семи” в Італії. Цифра заснована на підрахунках Світового банку. А поки Москва не почала виплати, G7 погодила виділення Києву кредиту в розмірі 50 млрд доларів до кінця року. Погашати його будуть за рахунок прибутку від заморожених російських активів, інформує FREEДОМ.

“Ця тактична перемога над російською агресією тим солодша, що вона також є поразкою партнера Путіна, китайського лідера Сі Цзіньпіна, який намагався залякати членів G7, які неохоче йдуть назустріч, щоб утримати їх від прийняття цієї політики”, — сказав старший директор Євразійського центру Атлантичної ради Джон Гербст, якого цитує сайт Atlantic Council.

Країни G7 накладуть серйозні обмеження на фінансові установи та інші компанії в Китаї, якщо ті продовжать підтримувати країну-агресора. Лідери “Групи семи” наголосили — той, хто допомагає російському ВПК, підтримує дії, що підривають територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України.

“Ми продовжуватимемо рішуче наполягати на подальших обмеженнях, а також підтримувати Україну… Я пояснив лідерам G7, що Японія розглядає можливість запровадження нового пакета санкцій, який охоплюватиме організації, що базуються в третіх країнах, таких як Китай”, — заявив прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда.

У підсумковій декларації лідери держав G7 закликають КНР змусити Російську Федерацію вивести війська з території України. Експерти переконані, що у західних лідерів змінюються погляди на політику Китаю, й вони розуміють, що настав час використовувати інструменти тиску на Пекін.

“Ми закликаємо КНР чинити тиск на Росію, щоб вона припинила військову агресію і негайно, повністю і беззастережно вивела свої війська з України. Ми закликаємо Китай підтримати всеосяжний, справедливий і міцний мир, заснований на територіальній цілісності, а також на принципах та цілях Статуту ООН, зокрема за допомогою прямого діалогу з Україною”, — йдеться в комюніке лідерів країн G7.

“Я не думаю, що Китай намагатиметься йти на якісь кроки, щоб схилити Росію до миру тут і зараз. Але принаймні, що стосується відходу від допомоги РФ у плані обходу санкцій, на цей крок вони справді можуть піти, бо загроза вторинних санкцій для банківської системи не тільки Китаю справді зараз велика як ніколи”, — вважає політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов.

Китай публічно виступає за мирні переговори, але за умови обов’язкової й рівноправної участі Москви. Пекін раніше представив свою мирну ініціативу як альтернативу українській формулі миру. План містив 12 пунктів, у якому першим було відновлення територіальної цілісності та суверенітету України. Однак, потім Китай удвічі скоротив свій план. Як зазначив заступник керівника Офісу президента України Микола Точицький, новий варіант не відповідає початковим спробам КНР повернутися до принципів міжнародного права.

Читайте також: Захід повільно і вимушено усвідомлює, що конфронтація з Китаєм стала реальністю, — Божко

Раніше політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов висловив думку, що на Заході відбувається певна еволюція поглядів щодо Китаю: окрім пропозицій, у Європейського Союзу та у Сполучених Штатів Америки є ще й інструменти тиску.

Прямий ефір