Країни G7 (“Великої сімки”) розглядають практично повну заборону експорту товарів до Росії. Відповідне рішення може бути ухвалено під час саміту G7, який відбудеться в травні в Хіросімі (Японія), інформує FREEДОМ.
Раніше країни “Великої сімки” припинили експорт широкого спектра товарів у Росію, включно з продукцією, яку може бути використано у військових цілях, і предметами розкоші. Останній план може розширити торговельне ембарго на вживані автомобілі, шини, косметичні засоби та одяг.
Можливість повної заборони більшої частини експорту в Росію може допомогти посилити економічний тиск на Москву у зв’язку з її повномасштабним вторгненням в Україну, наголошують аналітики.
Як зазначають джерела Bloomberg, обговорюваний зараз підхід повністю змінить наявний режим санкцій.
“За словами людей, знайомих із цим питанням, офіційні особи “Великої сімки” обговорюють цю ідею напередодні саміту лідерів у Японії в травні, і мета полягатиме в тому, щоб залучити до санкцій держави-члени Європейського Союзу. Пропозиція все ще обговорюється і може змінитися”, — йдеться в публікації Bloomberg.
Єдине “але” в новому плані — це окремі групи товарів. Наприклад, ліки та сільськогосподарська продукція, які можна класифікувати як товари суто гуманітарної функції. Заборона на їхній експорт вдарить по якості життя всіх росіян.
“Якщо буде введено майже повне ембарго на експорт, більша частина торговельних потоків, що залишилися, з цих країн з Росією випарується. Представник Ради національної безпеки США відмовився коментувати перспективу такого кроку”, — пише Bloomberg.
За даними “Совкомбанка” Росії, товарний ринок РФ за останній рік позбувся майже 200 великих світових ритейлерів. Торгувати в Росії залишилися лише одиниці світових брендів, наприклад, магазини оптових мереж “Ашан” і “Метро”.
Під раніше введені санкції зараз потрапляє більша частина галузей російської економіки, а в 11-му пакеті санкцій Євросоюзу можливі обмеження на російську ядерну енергетику. На цьому наполягають Україна, Польща, країни Балтії та Німеччина.
“Європейська комісія і країни ЄС цього тижня готують наступний пакет санкцій проти Росії, і Німеччина зажадала включити в нього ядерну енергетику. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн раніше заявляла, що наступний пакет буде спрямований на боротьбу з обходом санкцій і усуненням лазівок”, — ідеться в публікації видання Politico.
За даними аналітиків, основна мета санкцій — планомірно ввести російську економіку в повну ізоляцію. І завдяки скороченню доходів змусити країну-агресора зупинити війну проти України.
Однак, за даними організації Trade Data Monitor, що базується в Женеві, в Росію, незважаючи на санкції, продовжують надходити товари з Європи, США, Канади і Японії на суму близько 66 млрд доларів.
Читайте також: Деталі 11-го пакету санкцій проти Росії представлять послам ЄС — що відомо (ВІДЕО)
Раніше радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що будь-які торговельні відносини з Росією розглядаються як підтримка терористичного угруповання. Експортна блокада країни, вважає Подоляк, стане покаранням для неї за злочини проти України.