Країни-члени НАТО прогнозують й розробляють різні сценарії під час ухвалення рішень про допомогу Україні, — кандидат політичних наук

Прапори НАТО та України. Фото: nato.int

Країни-члени НАТО намагаються бути гранично обережними при наданні допомоги Україні: прогнозують та розробляють різні сценарії. Про це сьогодні, 28 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат політичних наук, засновник об’єднання “Соціал-демократична платформа” Богдан Ференс.

Щодо можливості відправки в Україну французьких інструкторів Ференс зазначив, що це питання у Франції все ще в процесі.

“Тобто це означає, що знову ж таки, і тут є чутливі питання всередині Північноатлантичного альянсу. Тому начебто етапність російсько-української війни, вона, безумовно, впливає на ухвалення рішень нашими партнерами, але водночас партнери намагаються бути гранично обережними, насамперед приватизуючи свою безпеку. Це також потрібно розуміти. Вони прогнозують та розробляють різні сценарії. І тому іноді нам здається, що надмірна ця обережність не дає можливості більш ефективно у військовій сфері допомагати Україні”, — сказав він.

На думку Ференса, питання про відправлення інструкторів в Україну може бути також розглянуто іншими членами Північноатлантичного альянсу.

“Але я, знову ж таки, кажу, що це більше рівень національний в ухваленні такого рішення, не всередині НАТО. Але оскільки Північноатлантичний альянс складається з членів НАТО, держав, це так само серйозно обговорюється на рівні НАТО”, — сказав кандидат політичних наук.

Читайте також: Країни НАТО обговорюють відправлення військових в Україну — хто готовий допомогти (ВІДЕО)

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський позитивно ставиться до ідеї про можливе відправлення військових із західних країн в Україну. Першим з такою ініціативою виступив президент Франції Еммануель Макрон. Щоправда, він уже неодноразово доповнював свою ідею умовами, за яких військові Франції опиняться на території України. Тепер же ідею підтримали представники країн Балтії.

Прямий ефір