Країни БРІКС (BRICS — абревіатура, складена з перших букв назв країн — Brazil, Russia, India, China, South Africa) зацікавлені, щоб Чорноморська зернова ініціатива знову запрацювала. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог-міжнародник, професор кафедри міжнародних відносин Національного авіаційного університету Максим Ялі.
Він нагадав, що блокування “зернового коридору” Російською Федерацією негативно позначилося на продовольчій ситуації в багатьох країнах світу.
“Росія як не намагається, не може замінити українське зерно якимись невеликими подачками, про що навіть відкрито заявили представники африканських держав на форумі Росія – Африка. Той же президент ПАР сказав, що нам не потрібні подачки, краще поновіть дію зернової угоди. Ось тут переговори напевно будуть”, — сказав Ялі.
За його словами, є інформація, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган може відвідати Пекін для обговорення питання зернової угоди.
“Може з’явитися такий серйозний гравець, як Китай. Потрібно розуміти, що Китай експортував значну частину українського зерна. Навіть під час дії зернової угоди він був чи не найбільшим імпортером українського зерна, а до початку повномасштабного вторгнення й поготів. Загалом блокування зернового коридору негативно позначається на світових цінах. Це стосується абсолютно всіх держав. Тому абсолютно всі країни і ті, що вже входять до союзу, і ті, що бажають приєднатися до цього об’єднання, зацікавлені в тому, щоб зернова ініціатива знову запрацювала. І я впевнений, так само будуть шукатися шляхи вирішення цього питання”, — сказав політолог-міжнародник.
Читайте також: БРІКС не зможе суттєво змінити світоустрій: про проблеми та розбіжності всередині об’єднання розповіла експерт
Як повідомлялося раніше, у Кремлі заявили, що не мають наміру більше брати участь у Чорноморській зерновій ініціативі (зернова угода), термін дії якої закінчився 17 липня.
При цьому РФ має намір повернутися в зернову угоду за умови виконання низки своїх умов.
Нагадаємо, 2022 року Чорноморську зернову ініціативу з одного боку підписала Україна з ООН і Туреччиною, з іншого — Росія з ООН і Туреччиною.