Країни Балтії у відносних цифрах (порівняно з їхніми бюджетами) є найбільшими донорами військової допомоги Україні. Це, безумовно, продиктовано їх цінностями, але й розумінням загроз із боку Російської Федерації для них самих. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов.
“У певному сенсі, це і превентивні методи для того, щоб стримати агресію Російської Федерації по відношенню до них самих, але це жодною мірою не применшує їхні заслуги. Тому що, з одного боку, і поляки повинні розуміти, що якщо Україна не встоїть, далі будуть вони, Румунія має також розуміти це, й низка інших країн. Проте від них, попри дуже високий рівень дипломатичних взаємин, ми не бачимо настільки великої віддачі, про це можна говорити відверто, якщо порівнювати з тією ж таки Естонією, Литвою чи Латвією”, — коментує гість ефіру.
За його оцінкою, російська загроза для балтійських країн справді висока, виходячи з розмірів їх територій, кількості населення, збройних сил та економічного потенціалу. Несвітайлов вважає, що як майбутні цілі своєї агресії Кремль розглядає саме ці держави. І хоча НАТО після початку повномасштабної агресії РФ проти України змінює підходи до реагування, країни Балтії досі перебувають під загрозою.
“Вони іноді на собі відчувають ці гібридні загрози, зокрема кібератаки. У цьому Російська Федерація, на жаль, треба визнати, вийшла на досить серйозний рівень. Поляки відчувають на собі загрози через тиск, скажімо, мігрантів з території Білорусі. Ми розуміємо, що це робить Російська Федерація. Тобто вони [росіяни] свою агресію не перестають виявляти, просто роблять це на різних рівнях та різними інструментами”, — зазначив Максим Несвітайлов.
Читайте також: “Допомога має бути збільшена”: Литва посилить підтримку українського оборонного виробництва (ВІДЕО)
Нагадаємо, президенти України та Литовської Республіки Володимир Зеленський та Гітанас Науседа обговорили оборону України та ключові потреби воїнів.