Країни Балтії, попри свої обмежені ресурси, продовжують активно підтримувати Україну в її боротьбі проти російської агресії, як на політичному, так і на військовому рівні. Про це сьогодні, 22 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
“Якщо подивитися на підтримку України в боротьбі проти Росії серед країн Європейського Союзу, то стає абсолютно очевидним, що в тих країнах, де так чи інакше побував “чобіт” російського солдата, радянського, то ті, звісно ж, розуміють весь рівень можливих ризиків як прямої ескалації з боку путінського режиму, так і гібридної. Це, насамперед, країни Балтії”, — сказав він.
Як він зазначив, попри обмежені можливості військово-промислового комплексу, країни, такі як Латвія, Литва, Естонія, а також країни Східної Європи, продовжують активно надавати Україні значну військову підтримку.
“Саме вони підтримують нас завжди на всіх міжнародних майданчиках, у всіх політичних рішеннях, на рівні як Європейського Союзу, так і НАТО. Саме вони зі своїх відносно невеликих бюджетів готові виділяти нам і 2%, і 3%, і 5% своїх бюджетів”, — акцентував експерт.
Буряченко зазначив, що на початку повномасштабної війни Литва, Латвія та Естонія передали Україні значну кількість артилерійських систем, що було критично важливим для української армії.
“І, до речі кажучи, саме Естонія та країни Балтії лобіюють, щоб, доки не закінчиться війна, країни ЄС сплачували на допомогу Україні до спільного фонду, скоріш за все, Фонду миру, щонайменше 0,25% від свого ВВП”, — підсумував Олексій Буряченко.
Читайте також: Україні треба надати далекобійні ракети і системи ППО, — президент Литви
Нагадаємо, російська армія вкотре атакувала Україну з повітря 22 березня. Росіяни запускали по українських містах крилаті, балістичні й аеробалістичні ракети — цілили в об’єкти критичної інфраструктури.
На цьому тлі президент Володимир Зеленський закликав партнерів посилити допомогу Україні. Зокрема, передати більше систем протиповітряної оборони (ППО).