У Карабасі ухвалили рішення про припинення вогню. Міністерство оборони Азербайджану підтвердило цю домовленість. Унаслідок учорашніх обстрілів у Карабасі загинули понад 30 осіб, ще понад 200 дістали поранення. Азербайджан підкреслює, що обстріли велися тільки по позиціях Збройних сил Вірменії, повідомляє FREEДОМ.
Карабах визнав владу Азербайджану і буде реінтегрований до його складу. Такий результат операції Азербайджану, що тривала менш як добу. Про її початок оголосили напередодні в Міноборони країни. Операцію в Карабасі Азербайджан назвав “антитерористичною” і зажадав вивести з регіону вірменські війська. Припинення вогню набуло чинності з 12:00 за Києвом.
“Досягнуто домовленості про припинення антитерористичної операції. Збройні сили Вірменії мають залишити свої бойові позиції в регіоні, скласти зброю і передати озброєння і важку техніку азербайджанській армії”, — заявив начальник пресслужби Міноборони Азербайджану Анар Ейвазов.
Зі свого боку Єреван наполягає, що вірменських військових у Карабасі не було від 2021 року. Водночас прем’єр-міністр Нікол Пашинян сказав, що Єреван нинішні домовленості приймає.
Про Карабах говорили і на Генеральній асамблеї ООН. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган висловив підтримку діям Азербайджану. Він заявив, що Анкара підтримувала перемовний процес між Азербайджаном і Вірменією від самого початку.
“Як усі зараз визнають, Карабах — це територія Азербайджану. Нав’язування іншого статусу, крім цього, ніколи не буде схвалено”, — наголосив Ердоган.
У випадку з Карабахом російська так звана “миротворчість” повністю показала своє обличчя. Про це заявив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк. І наголосив, що з Росією ніколи не потрібно мати справи.
“Чергове нагадування всім пострадянським країнам: Росія завжди і всіх зраджує. А російська “миротворчість” або “членство в російськоцентричній ОДКБ” — це незмінний ніж у спину в кризовій ситуації”, — написав Подоляк у Telegram.
Світові ЗМІ пишуть про ситуацію в Карабасі так: “Путін не дотримав слова”, “Вплив Москви сходить нанівець”. Зокрема, італійське видання La Stampa зазначає, що хоч у регіоні й стояли російські так звані “миротворчі” війська, проте нічого не було зроблено. А варшавська Rzeczpospolita пише: Росія може скористатися нестабільністю у Вірменії, оскільки тримає там свою військову базу. Тепер усе залежатиме від того, як поводитимуться лідери західних країн.
Читайте також: “Третя карабаська” війна тривала менше одного дня — результат
Нагадаємо, напередодні в столиці Вірменії Єревані люди штурмували будівлю уряду, сталися сутички з поліцією. Також мітингувальники перекрили вихід із будівлі посольства РФ, де перебували співробітники дипломатичного представництва та члени їхніх сімей. Учасники протесту не давали їм покинути будівлю, поліція застосовувала світлошумові гранати.