Крах авторитету Путіна і Пригожина: Росія закріпила статус держави, що не відбулася (ВІДЕО)

Володимир Путін, Євген Пригожин. Колаж: 24tv.ua

Тотальне розчарування — так можна описати реакцію росіян на заколот творця приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” Євгена Пригожина. До того ж, найбільш незадоволеними виявилися ті, хто підтримує злочинну війну Росії проти України, повідомляє FREEДОМ.

Збройний бунт ПВК “Вагнер” розділив їх на дві групи. Ті, хто залишилися вірні Путіну, незадоволені його слабкістю і пасивністю. Особливо це помітно за коментарями в соцмережах після звернення російського президента. Гучний анонс закінчився нічим, пишуть коментатори.

Друга група, прихильники Пригожина, також залишилися незадоволені результатами заколоту. Коли глава ПВК “Вагнер” офіційно заявив про те, що його найманці повертаються в польові табори, на нього обвалили шквал критики, і насамперед самі учасники бунту. Ось так відреагував адміністратор одного з Telegram-каналів Пригожина:

“Заяви найперспективнішого політика. Він злився. Похід на Москву скасовується. Уже політик із сумнівними перспективами. Я розриваю свій контракт”.

Жителі Ростова зустрічали “вагнерівців”, коли вони зайняли місто, скандуючи: “Вагнер!”. Путін же у своєму зверненні запевняв, що всі росіяни підтримали його, а зовсім не Пригожина. У результаті розчарованими виявилися і прихильники Путіна, і фанати Пригожина. На думку психологів, результатом може стати радикалізація частини так званих “Z-патріотів”.

“Найбільш активні в Росії почнуть шукати ефективні методи. Побачивши слабкі місця і те, як легко можна взяти владу, вони шукатимуть, як це зробити безпомилково, не зупиняючись на останньому етапі, як зупинився Пригожин. А вся інша маса захоче повернення в спокійне річище, коли можна жити, розважатися і ні про що не думати”, — пояснив віцепрезидент Асоціації політичних психологів Віктор Рибаченко.

Ще одним результатом заколоту став крах авторитетів Путіна й Пригожина. Кремль публічно продемонстрував нездатність державної системи протистояти порівняно невеликій групі озброєних людей. А власник Вагнера, використовуючи його лексику, просто “кинув” своїх людей. На думку політологів, це наближає розпад військової машини Росії на окремі угруповання, які будуть підкорятися лише своїм командирам. Це вже було в Росії 1917 року.

“Росія зникла, наче її не було ніколи. Ось, власне кажучи, що сталося тоді [1917 року]. Те, що сталося 1991 року, може статися в будь-який момент зараз. Росія схильна до блискавичних руйнівних змін. Коли спочатку накопичуються суперечності, а потім просто відбуваються обвалення”, — зазначив політолог, історик Олександр Палій.

Заколот ПВК “Вагнер” остаточно закріпив за Росією статус Failed state — держава, що не відбулася. Західні лідери сприйняли це як наочний доказ крихкості російської державної системи. Міф про єдність путінської Росії закінчився — так прокоментував заколот Пригожина міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні. А глава Євродипломатії Жозеп Боррель заявив, що події в Росії зміцнили єдність європейських країн у питанні військової підтримки України.

Читайте також: ПВК “Вагнер” використали для того, щоб похитнути Путіна, провести повалення влади й потім цим скористатися, — Мусієнко

Прямий ефір