Росіяни проводять на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України форуми для дітей та підлітків, які є воєнізацією освіти, плюс на них завжди присутня ідеологічна складова. Про це сьогодні, 22 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив правозахисник, директор Інституту стратегічних досліджень і безпеки, засновник “Східної правозахисної групи” Павло Лисянський.
За його словами, для дітей, починаючи з 9 класу, проводять курс молодого бійця, на якому неповнолітніх навчають стрільби з автомата, метання ножів, проходження смуги перешкод, управління БпЛА, а також стратегії та тактиці ведення бою.
“Це не можна назвати допризовною підготовкою юнаків, це повноцінна підготовка дітей до війни”, — зазначив Лисянський.
Щодо ідеологічної складової різних форумів, правозахисник повідомив, що на них підліткам кажуть, що громадяни України, країн ЄС, Великої Британії, США і всіх країн, які підтримують Україну, є для дітей ворогами.
“І отже. з ворогами вони мають чинити в режимі воєнного часу — вбивати цих ворогів. Росіяни не соромляться, так це прямо і говорять. Ідеологічна складова цієї війни спрямована виключно на те, щоб створити та поширити ідеологію війни серед підлітків, дітей з тимчасово окупованої території, щоб потім їх змусити вбивати не за гроші, як це зараз відбувається в окупантів, вони фактично купують свій мобілізаційний ресурс, а щоб подорослішавши діти йшли через ідеологію. Ми порахували, що за час повномасштабної військової агресії, після 2022 року, фактично кожні два дні на тимчасово окупованих територіях відбувається якийсь захід ідеологічної спрямованості”, — розповів він.
Лисянський упевнений, що дітей готують до нової військової агресії, яку може здійснити Росія приблизно через 5-10 років.
Читайте також: Мілітаризація дітей на ТОТ України ведеться агресивніше, ніж у РФ — причини пояснила правозахисниця
Раніше директор Інституту стратегічних досліджень і безпеки, засновник “Східної правозахисної групи” Павло Лисянський розповів, що в Росії та на окупованих нею територіях України продовжує набирати обертів мілітаризація дітей, починаючи з шестирічного віку. Від мілітаризації, що мала місце до 2022 року, вона відрізняється насамперед цілями — дітей адаптують до війни.