Україна віддала перевагу поставкам саме винищувачів F-16 з низки причин. Про це сьогодні, 29 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.
По-перше, виробництво F-16 масове.
“F-16 було випущено близько 4700 одиниць. Для розуміння, радянських МіГ-29 (які є на озброєнні України, — ред.) було випущено втричі менше, а французьких винищувачів Mirage було випущено близько 600 одиниць”, — сказав Снєгирьов.
По-друге, тактико-технічні характеристики F-16 – цей винищувач може працювати і по аеробалістичних, аеродинамічних цілях, може завдавати ударів по наземних і морських цілях, виступати як бомбардувальник.
“F-16 оснащений ракетами “повітря-повітря”, що дає змогу перехоплювати аеродинамічні та аеробалістичні цілі. Одна з найпоширеніших ракет середнього радіуса дії — ракета з активною радіолокаційною головкою наведення, що дає змогу використовувати принцип “вистрілив і забув”. В українських винищувачів МіГ і Су немає такого озброєння, тому вони змушені супроводжувати ціль до її знищення, це не дає змоги в умовах реальних бойових вильотів перемикатися на інше завдання”, — пояснив експерт.
“Крім цього, F-16, які передані Україні, можуть бути оснащені ракетою ближнього радіуса дії з інфрачервоною головкою самонаведення. Це, як то кажуть, нічний кошмар для росіян. Річ у тім, що ухилитися від такої ракети практично неможливо. Так, у неї невелика дальність пуску, близько 20 км, але якщо російські борти потраплять у приціл українських пілотів — їх буде знищено”, — додав Снєгирьов.
Для ударів по землі винищувачі F-16 використовують ракети AGM-65 Maverick (“Маверік”) — американські тактичні ракети класу “повітря-поверхня”.
“Зокрема, ними можна знищувати бронетехніку противника. Причому дальність пуску — близько 30 км. F-16 може нести до 6 штук таких ракет. Тобто це дуже серйозний потенціал для посилення можливостей сухопутних військ Збройних сил України”, — підкреслив спікер.
Крім цього, винищувач може бути оснащений протикорабельними американськими ракетами Harpoon (“Гарпун”) з дальністю ураження 280 км.
“Для розуміння, відстань від Очакова до Севастополя — близько 250-260 км. Тобто військово-морський флот РФ опиняється в зоні ураження цих протикорабельних ракет”, — уточнив Снєгирьов.
І важливими є протирадіолокаційні ракети AGM-88 HARM з дальністю ураження близько 230 км, які вже успішно використовуються українськими пілотами.
Винищувачі F-16 можуть нести й вільнопадаючі авіабомби масою до 500 кг, високоточні корегуючі бомби з лазерним наведенням.
“І головне — GBU-39, високоточні бомби, що планують, з дальністю ураження близько 110 км. Це дає суттєві можливості українській стороні в моменті знищення наземних цілей та інженерно-фортифікаційних споруд. І плюс працювати по захищених за допомогою ППО об’єктах противника, знищуючи їх із відповідної відстані”, — акцентував Дмитро Снєгирьов.
Читайте також: Військові літаки РФ падають і горять на базах: удари ЗСУ по аеродромах противника оцінили експерти