Щонайменше чотири умовні російські армії воюють зараз проти України. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) Олексій Данілов. Ідеться про Росгвардію, найманців приватних військових компаній, армію міністра оборони Сергія Шойгу та армію “глави” Чечні Рамзана Кадирова. Усі вони непідконтрольні один одному, тому між ними невдовзі почнуться зіткнення, вважає Данілов. Про корупцію та змови в армії країни-окупанта, а також можливу причетність російських військових до вибухів на окупованих українських територіях і в самій Росії, інформує FREEДОМ.
У Білгороді 13 грудня сталася масштабна пожежа. Російські ЗМІ повідомили, що нібито горить цукровий завод, при цьому очікувано звинуватили в обстрілі Україну. Губернатор Білгородської області В’ячеслав Гладков у свою чергу підтвердив, що вибухнув склад із боєприпасами.
Слідчий комітет Росії про вибух військового складу в Білгородській області мовчить, хоча раніше дуже активно реагував на подібні події та відкривав кримінальні провадження про результати яких, як правило, не повідомляв. Прийнято вважати, що Слідчий комітет у такий спосіб намагається не афішувати причетність ЗСУ до обстрілу військових об’єктів на території Росії. Але є й інша версія: вибухи складів справа рук не українських, а російських військових, які намагаються приховати власні розкрадання. Немає складу — немає доказів корупції.
Кожна ракета та кожна бомба коштує сотні тисяч і мільйони рублів, а з урахуванням нинішнього рівня корупції й того, скільки всього було по службі тилу, зокрема в арсеналах та сховищах, озброєння вкрадено, скільки існувало насправді виготовленої спецпродукції та скільки існувало в реальних складах — це дві великі різниці. Очевидно, що цілу низку вибухів та пожеж було проведено тими, хто причетний до гранд-корупції та багатомільярдних розкрадань.
І військові, і Слідчий комітет зацікавлені в тому, щоб не афішувати дані про корупцію, тому кримінальні справи про вибухи відкривають публічно, але їхні висновки ніколи не стають надбанням громадськості. Проте влаштовувати диверсії росіяни можуть не лише, щоб приховати розкрадання, а й із політичною метою, вважають експерти. Мабуть, таким міг бути підрив Кримського мосту (Керченського).
Історія з Керченським мостом — це чіткий, конкретний наочний прояв конфлікту між спецслужбами Російської Федерації. З одного боку угрупованнями, які належать до радикального крила — це ФСБ, і навколо якого сьогодні зібралися приватні військові організації, це так званий “кухар Путіна” олігарх Євген Пригожин і той самий “глава” Чечні Рамзан Кадиров. З іншого боку, це Міністерство оборони РФ і головне управління генштабу Міноборони.
8 жовтня того ж дня, коли був пошкоджений Кримський міст, командування Об’єднаним угрупованням збройних сил Росії в Україні очолив Сергій Суровікін. Цей генерал відомий під прізвиськами “Армагеддон” та “м’ясник”, а також є близьким знайомим одного із засновників ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина.
Джерело FREEДОМ у Москві повідомляє, що Пригожин, Кадиров і Суровікін — особи, які діють зараз в одній групі, і до їхнього завдання входить розширення сфер впливу і, по суті, вчинення якщо не перевороту, то принаймні перерозподілу повноважень і влади всередині Росії на користь цієї трійці.
Змовники розраховують, що Суровікін стане міністром оборони Росії, Пригожин — директором Федеральної служби безпеки, а Кадиров — директором Росгвардії, каже правозахисник Володимир Осєчкін. При цьому, за його словами, оперативники ФСБ знають про ці плани й вже зібрали матеріали, що вказують на причетність до інциденту на Кримському мосту осіб, пов’язаних з одним зі змовників. Правозахисник упевнений, що найближчими днями після повернення Володимира Путіна зі саміту в Астані можуть відбутися суттєві перестановки в силовому блоці Російської Федерації.
Читайте також: Автор ракетних атак по Україні — чому Путін пішов на кадрові ротації, і що відомо про Суровікіна (ВІДЕО)