На Заході оцінюють, наскільки Україна здатна досягти повної деокупації територій і виходу на кордони 1991 року. Такий варіант вважається ідеальним. Але серед інших сценаріїв є і “корейський”, на який Україна не піде. Суспільство і влада України визнають тільки один варіант перемоги — повне звільнення територій і вихід на кордони 1991 року. Про це сьогодні, 13 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат історичних наук, професор Празького університету, військовий експерт Юрій Федоров.
“На Заході багато вчених, політологів, політиків і військових розмірковують про те, чи може Україна домогтися повної перемоги, тієї перемоги, яку формулює Київ як мету війни, а саме — звільнення всіх окупованих територій, зокрема й Криму, включно з територією так званих ОРДЛО і вихід на кордон 1991 року. Такий розвиток подій, таку мету називають ідеальним рішенням. Але ставлять запитання — наскільки ця мета досяжна? Питання, звісно, важливе, на яке люди, які розмірковують про це, намагаються дати різні відповіді. Іноді кажуть, що ні, це недосяжно. Тоді постає питання — а що ж досяжне? Вибудовуються різні варіанти: повернення до лінії 23 лютого минулого року, що означає, що під контролем Росії, у складі Росії перебувають окуповані території Донбасу (Донецької та Луганської областей) і залишається Крим. Є різні інші варіанти, по-різному креслять ці кордони. Але все це називається так зване корейське рішення, корейський варіант”, — сказав він.
Експерт пояснив, що мається на увазі варіант, реалізований 1953 року під час війни в Кореї, коли обговорювався варіант врегулювання, якогось припинення війни. Він полягає в тому, що мирного договору немає, є просто якась угода про припинення вогню і фіксація певної лінії зіткнення військ.
“У Кореї це була відома паралель. Але питання в тому, погодиться Україна з цим чи не погодиться. Я думаю, є підстави очікувати, що суспільство України і політичне керівництво, і військове командування на це не підуть. Так мені здається, принаймні, оцінюючи все, що говорять і пишуть в Україні. Більшість населення України, більшість респондентів виступають за війну до перемоги. Ось саме перемога в тому сенсі, в якому вона формулюється сьогодні керівництвом України — вихід на кордони 1991 року, покарання воєнних злочинців, репарації тощо”, — каже Федоров.
Але водночас, за його словами, дехто на Заході намагається довести, що для України навіть часткова напівперемога — це вкрай велике досягнення.
“Це важка поразка Путіна, тому що він виявився не в змозі досягти поставлених цілей, привів Росію до кризи тощо. Але ключ до цього, до цих запитань і відповідей лежить не в Сполучених Штатах, він лежить в Україні, лежить у руках навіть не керівництва України, а я думаю, всього суспільства України”, — резюмував Юрій Федоров.
Читайте також: Президент Бразилії запропонував Україні відмовитися від Криму — позиція Києва (ВІДЕО)