Існує невизначеність у перспективах другого туру президентських виборів у Словаччині. Наразі складно сказати, хто з двох кандидатів зможе здобути перемогу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав директор Ради зовнішньої політики “Українська призма” Сергій Герасимчук.
“Якщо подивитися на успіх Корчока, кандидата, який виграв у першому турі, то він виявився несподіванкою для багатьох сил у Словаччині. З одного боку, це безумовний успіх і результат мобілізації прозахідного виборця, який хотів би, щоб у Фіцо і Пеллегріні, який зараз є спікером парламенту, була певна противага. З іншого боку, ми бачимо вкрай неприємну картину щодо третього місця. Третє місце на виборах опинилося за кандидатом, який далеко не проукраїнський”, — зазначив він.
Герасимчук звернув увагу, що в Словаччині є велика група етнічних угорців, яка постійно проживає в Словаччині.
“І вони напевно теж навряд чи голосуватимуть за Івана Корчока. Тому до нинішнього моменту ми маємо ситуацію 50 на 50, що грає проти Пеллегріні, нинішнього спікера і члена команди Роберта Фіцо. Проти нього грає те, що він далеко не бездоганний у плані корупції, бо його уряд свого часу подав у відставку внаслідок численних корупційних скандалів. Він тісно пов’язаний із Робертом Фіцо. Свого часу їхні політичні шляхи розійшлися”, — сказав експерт.
За його словами, можна сподіватися, що прозахідний електорат ще трохи напружиться і проголосує за Корчока.
“Однак і Пеллегріні теж є на що ставити. Річ у тім, що останнім часом у Словаччині все частіше говорять про українську тему, все частіше звинувачують прозахідних проєвроатлантичних кандидатів у спробах втягнути Словаччину у війну. І це, на жаль, тренд не тільки в Словаччині, але й у багатьох сусідніх державах. Не секрет, що в сусідній Чехії ми маємо абсолютно проукраїнський уряд і президента, абсолютно прозахідних і проєвроатлантичних лідерів уряду і президента пана Фіала і Павела. Але навіть там цієї неділі відбувалися мітинги, які якраз були проти підтримки України. Очевидно, що все це зрежисовано. Так само як і зростання антиукраїнських популістів у Румунії, так само як зростання та активність конфедерації в Польщі. Усе це спрямовано на розкол усередині Європейського Союзу, і очевидно, що такі кандидати як пан Пеллегріні більшою мірою покладатимуться на такого радикального, а подекуди й просто підкупленого Росією виборця, а не на прозахідні та здорові сили у своїй країні”, — висловив думку Герасимчук.
Читайте також: Рейтинги Фіцо в Словаччині падають, він починає дуже швидко коригувати дії та слова, зокрема щодо України, — політолог
Нагадаємо, у Словаччині в першому турі президентських виборів переміг прозахідний кандидат, колишній міністр закордонних справ Іван Корчок. За результатами голосування він набрав 42% голосів.