Конституційний суд Грузії відмовився розглядати позов про скасування парламентських виборів

Саломе Зурабішвілі на протесті в Тбілісі. Фото: gettyimages.com

Конституційний суд Грузії не прийняв до розгляду позови президентки країни Саломе Зурабішвілі та 30 депутатів від опозиції про скасування результатів парламентських виборів, які відбулися 26 жовтня. Своє рішення суд оголосив сьогодні, 3 грудня, повідомляє FREEДОМ.

Позов до Конституційного суду Грузії було подано 19 листопада. На його розгляд передбачалося 30 днів.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що розчарована рішенням суду щодо відмови розглядати позов із вимогою скасувати результати парламентських виборів. На її думку, у Грузії не залишилося легітимних інститутів — ні парламенту, ні уряду, ні суду.

Також президентка звинуватила в узурпації влади та встановленні “насильницького режиму” главу правлячої партії “Грузинська мрія” Бідзіну Іванішвілі.

Читайте також: Більш ніж у 20 регіонах Грузії тривають протести, силовики застосовують проти людей насильницькі методи — деталі від Читадзе

Нагадаємо, 26 жовтня відбулися вибори до парламенту Грузії. Під час голосування фіксували масові порушення виборчого процесу. За даними Центральної виборчої комісії, партія влади “Грузинська мрія” отримала 54% голосів.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиція відмовилися визнавати ці результати. У країні почалися масові протести.

Також Європейський парламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії і закликав провести нове голосування.

Наприкінці листопада в Грузії почалася нова хвиля протестів. Причиною стала заява правлячої партії “Грузинська мрія” про те, що уряд призупиняє переговори про вступ Грузії до Євросоюзу і відмовиться від бюджетних грантів ЄС до 2028 року. У Грузії шосту добу тривають масові мітинги. На вулиці вийшли десятки тисяч людей, які вимагають повернення країни до курсу євроінтеграції. Поліція застосовує проти мітингувальників сльозогінний газ, водомети і димові гранати.

Читайте також: Чого не вистачає грузинському протесту для успіху, пояснив Постернак

Прямий ефір