Конструктивне урегулювання спірних питань: Україна і Польща зміцнюють співпрацю (ВІДЕО)

Прапори Польщі та України. Фото: gettyimages.com

Білий дім всерйоз стурбований погрозами Кремля знищити базу протиракетної оборони в польському місті Редзіково. У МЗС Росії заявили, що цей об’єкт поповнив список пріоритетних цілей для потенційного ураження. У відповідь у Вашингтоні заявили, що продовжать зміцнювати східний фланг НАТО і підтримувати Київ, повідомляє FREEДОМ.

13 листопада США відкрили базу протиракетної оборони в Польщі. Розташована вона в районі селища Редзіково — на півночі країни, недалеко від узбережжя Балтійського моря. Роботи на об’єкті розпочалися ще у 2000-х. База є частиною масштабного протиракетного щита НАТО, призначеного для перехоплення балістичних ракет малої та середньої дальності.

“Ми можемо з цілковитою впевненістю сказати, що Сполучені Штати справді, у дуже відчутному сенсі, є гарантом безпеки Республіки Польща, а також усього Північноатлантичного альянсу — особливо сьогодні, в епоху вторгнення Росії в Україну, і зокрема для східного флангу НАТО”, — заявив президент Польщі Анджей Дуда.

У Москві базу в Редзіково назвали загрозою для безпеки Росії ще 2007 року. У НАТО наголошують — об’єкт виконує виключно оборонні функції. Ба більше, видання Reuters уточнює, що система може відстежувати та збивати ракети, запущені з Близького Сходу. А для перехоплення цілей з Росії необхідно змінити напрямок радара.

Утім, у Міністерстві оборони Польщі вважають, що радіус дії повітряного щита необхідно розширити. Варшава планує обговорити це питання з НАТО і Вашингтоном.

Російська агресія проти України поставила Північноатлантичний альянс перед необхідністю зміцнювати східний фланг НАТО. А підтримка Києва є частиною цієї стратегії, пояснюють експерти.

У цьому контексті особливо важливим є зміцнення українсько-польських відносин. Конструктивне розв’язання спірних питань — в інтересах обох сторін. Це розуміють і в Києві, і у Варшаві.

Так, проти протестів фермерів на кордоні з Україною виступив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. Він заявив, що пункти пропуску — частина критичної інфраструктури, і тому не повинні блокуватися протестувальниками.

Також Україна і Польща на рівні Міністерств закордонних справ ухвалили спільну заяву з питання про ексгумацію жертв Волинської трагедії.

“Україна підтверджує відсутність перешкод для проведення польськими державними інституціями та приватними компаніями у співпраці з відповідними українськими інституціями пошукових та ексгумаційних робіт на території України згідно із законодавством України, і заявляє про готовність позитивно розглядати заявки з цих питань”, — повідомив Радослав Сікорський.

Нещодавно під час зустрічі з жителями Великопольського воєводства Сікорський заявив, що якщо Київ звернеться із запитом щодо використання будівлі Генконсульства Росії в Познані, то Варшава не буде проти. МЗС України вже надіслало відповідний запит польській стороні.

“Я вдячний польському колезі за цю пропозицію. Ми вже відправили офіційну ноту польській стороні з відповідним запитом, і чекаємо конкретних деталей. У Великопольському воєводстві перебуває чимало громадян України, тому ми розглядаємо Познань як одну з можливих локацій для розширення консульської присутності в Польщі”, — повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в коментарі агентству “Укрінформ”.

Читайте також: Країни ЄС посилять оборону через загрози Москви — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, у жовтні 2024 року Польща оголосила про закриття російського консульства в місті Познань через те, що Росія веде гібридну війну і здійснює спроби диверсій на польській території.

Прямий ефір