Конфлікти у російській армії: у військах відбуваються страшні речі (ВІДЕО)

ЗС РФ. Фото: ТАСС

Невдоволення серед російських військових своїми командирами зростає. Так, у Західному військовому окрузі збройних сил РФ дедалі частіше фіксуються випадки актів насильства з боку командирів щодо особового складу. Зокрема, у Курській області вже зареєстровано численні вироки гарнізонних військових судів щодо випадків масових убивств військовослужбовців. Йдеться про те, як командири підрозділів розстрілювали своїх підлеглих, передає FREEДОМ.

У Курській області російський військовий розстріляв свого товариша по службі, повідомляє Telegram-канал ASTRA. Стрілка затримали, справу розглядає військовий суд. Сьогодні в інформаційному полі з’являється все більше повідомлень про такі випадки, зокрема в Курській області.

“В результаті останнього інциденту на початку лютого поточного року Курський гарнізонний військовий суд виніс вирок про засудження до 14 років колонії старшого прапорщика, який у стані тяжкого алкогольного сп’яніння розстріляв підлеглих”, пише видання РБК-Україна.

Подібні інциденти завжди були у російській армії, зазначають експерти.

“Жахливі історії про те, що там відбувається, вони забулися, їх ніби й немає, це не означає, що вони припинилися… Тепер зверху на це ліг ще один фактор, а саме війна. Тому що тепер багато речей, які відбуваються в армії, можна списати на війну”, — каже прессекретар фонду “Идите лесом” Іван Чувіляєв.

Після того, як у російські війська почали вербувати ув’язнених, в армії почали діяти відповідні закони та правила. Армія нікого не захищає, вона стає місцем злочинів, наголошує Чувіляєв.

“Армія російська сьогодні нічим від в’язниці не відрізняється, там такі самі методи використовуються, а тепер і ті ж люди знаходяться. Що в армії, що у в’язниці і, як наслідок, ті самі методи взаємодії. Насильство, жорстокість, зґвалтування, п’янки, бійки, вбивства це все російська армія”, зазначив Чувіляєв.

Раніше до проєкту “Идите лесом” звернулися рідні мобілізованих, яким загрожували вбивством у разі, якщо вони розкажуть, як їхній безпосередній командир — офіцер, будучи нетверезим, застрелив мобілізованого. В результаті вбивцю відправили до військової частини в Криму, щоб зам’яти справу. А свідків — у “Шторм-Z”, пояснюючи це тим, що нібито мобілізовані п’яниці, бешкетники, хулігани і вимагають перевиховання. Нагадаємо, що загони “Шторм-Z” та “Шторм-V” окупанти використовують для штурмів у районі Авдіївки.

“Зараз “м’ясними хвилями” вже не намагаються закидати, нема стільки людей. Намагаються промацувати нашу оборону малими штурмовими групами, працює авіація, наші воїни стійко стоять на позиціях. Ми стикалися як з механізованими підрозділами, так і з карними злочинцями”, — написав Дмитро Рюмшин, командир 47-ї окремої механізованої бригади у Facebook.

Тим часом у Росії не припиняються мітинги родичів мобілізованих. Так, 3 лютого у Москві пройшла акція протесту дружин мобілізованих “Путь домой”. Учасниці вимагають повернути російських солдатів додому з війни проти України. Пізніше 10 лютого, такі ж акції відбулися у Санкт-Петербурзі, Владивостоці та Єкатеринбурзі.

Прямий ефір