Комуністичний В’єтнам зближується зі США — причини та політика Вашингтона (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

США та В’єтнам поглиблюють економічне та політичне співробітництво. У Ханої відбулися перемовини вищого керівництва країн — президента США Джозефа Байдена і глави Комуністичної партії В’єтнаму Нгуєн Фу Чонга. Також провели інвестиційний саміт за участю великого бізнесу обох країн. Зустрічі відбуваються на тлі претензій Китаю на територіальні води В’єтнаму, повідомляє FREEДОМ.

Південно-Китайське море — один із найпопулярніших для судноплавства регіонів у світі. Щорічно через нього проходить вантажів на 3 трлн дол. Виняткові економічні зони там мають п’ять країн, але остаточної угоди між ними немає. Передусім через Китай, який, посилаючись на історичні причини, хоче контролювати 80% усього моря. В’єтнам виступає проти претензій Китаю. США офіційно підтримали цю позицію.

“Лідери наголосили на своїй непохитній підтримці мирного розв’язання суперечок відповідно до міжнародного права, без погроз або застосування сили… Вони також закликали до свободи судноплавства та польотів і безперешкодної законної торгівлі в Південно-Китайському морі”, — ідеться в спільній заяві лідерів США і В’єтнаму.

Через агресивну політику Китаю комуністичний В’єтнам зближується зі США. За словами експертів, насамперед це варто розглядати як черговий хід США в торговельній війні з КНР. Через дії китайського уряду і політичну напруженість, що зростає, американський бізнес переводить виробництво до інших країн регіону. Уряд Штатів робить усе, щоб полегшити цей процес. Таким чином зміцнюються зв’язки з сусідами КНР. А китайська економіка зазнає збитків, на що впливають і експортні обмеження, запроваджені США.

“Ми не хочемо розривати відносини з Китаєм. Але чого я не збираюся робити, так це продавати Китаю матеріали, які підвищили б їхню можливість виробляти більше ядерної зброї, займатися оборонною діяльністю, що суперечить тому, що багато хто вважає позитивним розвитком подій у регіоні. Однак ми не намагаємося нашкодити Китаю”, — сказав Байден.

Стратегією США є зниження економічного потенціалу Китаю настільки, щоб той відмовився від ідеї війни з Тайванем. У Ханої Байден заявив, що вже не бачить таких сил у КНР. Однак, за словами експертів, падіння економіки може підштовхнути Сі Цзіньпіна до більш різких дій, щоб продемонструвати суспільству політичну перемогу замість зростання рівня життя. Тому Америка зміцнює співпрацю із сусідами Китаю.

“Америка досить добре насичує себе новими партнерствами у регіоні. Тобто можна сказати, що той перший острівний ланцюг — ланцюг безпеки, згідно з Доктриною Сполучених Штатів, що простягається від Курильських островів, окупованих — фактично перебуває під контролем США та їхніх однодумців. І якщо Сполученим Штатам вдасться посилити присутність у В’єтнамі, то це буде великий успіх саме для гарантування безпечних умов в районі”, — коментує президент ГО “Ліберально-демократична ліга України” Артур Харитонов.

Військовий флот і авіація Китаю регулярно демонстративно здійснюють маневри поблизу Тайваню. Так, 11 вересня китайський авіаносець із групою бойових кораблів пройшов за 100 км від південно-східного узбережжя Тайваню.

Читайте також: “Росії доведеться промовчати”: китаєзнавець пояснив територіальні претензії Пекіна

Як повідомлялося раніше, США вважають В’єтнам одним із головних партнерів у південно-східному азійському регіоні. Про це заявили у Білому домі напередодні візиту президента США Джо Байдена до Ханоя. На порядку денному були питання зміцнення двосторонньої співпраці у сфері торгівлі та збільшення американських інвестицій до В’єтнаму.

Прямий ефір