Необхідно створити систему, яка працюватиме у комплексі. Так пояснив рішення щодо створення довгострокової військової місії США щодо підтримки України голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA.
За його словами, за рахунок такого рішення відбудеться структуризація допомоги, і вона стане цілеспрямованішою. Також цей формат сприятиме наближенню ЗСУ до стандартів НАТО.
“Експерти дійшли думки, що потрібно створити систему поставок, яка працюватиме у комплексі. Тобто Україні поставлятимуть не окремі одиниці HIMARS, NASAMS та M270 MLRS, а цілі дивізіони. У такому єдиному форматі буде зібрано: системи ППО, системи радіолокаційних засобів, протибатарейних, авіації та ракетних підрозділів. Це наведення порядку, щоб усе надходило комплексно, за графіком та включало навчання українських бійців”, – сказав він.
Маломуж наголосив, що рішення ухвалюють на законодавчому рівні.
“Створять комісію, яка працюватиме під егідою Пентагону. Очолюватиме її генерал — двох чи трьох зірковий, який керував силами спецоперацій США. Генерали, які пропонуються на посаду керівників — профі у форматі ведення сучасної війни. Маючи новітні кошти та синергію із ЗСУ, також були озвучені подальші перспективи: наші сили будуть приведені до стандартів НАТО”, — повідомив спікер.
Український військово-промисловий комплекс, за словами експерта, має можливості для створення нових поколінь озброєнь.
“Наш військово-промисловий комплекс може створювати озброєння п’ятого та шостого покоління. І воно буде на рівні НАТО. Це важливі фактори: мати зовнішню допомогу та потужну внутрішню базу. А генерал координуватиме питання щодо логістики та застосування зброї на фронті”, — підсумував Микола Маломуж.
Читайте також: США передадуть Україні безпілотники та снаряди для HIMARS у рамках нового пакету допомоги на 775 млн доларів