Коли та за яких умов можуть відбутися мирні переговори Росії та України — думки політиків та експертів (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

Україна сама ухвалить рішення щодо переговорів із Росією. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен. За його словами, Вашингтон підтримає Київ у його рішеннях. Нічого про Україну без України не буде, підкреслив держсекретар. У Вашингтоні впевнені, що жодних ознак того, що Москва готова до переговорів, немає. Тим часом Путін перед візитом до Китаю заявив, що хоче мирного врегулювання на своїх умовах, повідомляє FREEДОМ.

Затримка постачання американської зброї стала вирішальним фактором, що сприяв просуванню Росії на полі бою, пише The New York Times. Кремль скористався нестачею озброєння в української армії та почав наступ на Харківському напрямку.

“В адміністрації Байдена зростає відчуття, що наступні кілька місяців можуть виявитися вирішальними, оскільки в якийсь момент обидві сторони можуть нарешті перейти до перемир’я шляхом переговорів, подібного до того, що поклало кінець активним бойовим діям у Кореї 1953 року”, — йдеться в публікації The New York Times.

Міністр закордонних справ Росії Лавров нещодавно сказав, що вести переговори в Україні та на Заході немає з ким. А українську формулу миру назвав “русофобською”. Не приймає український мирний план і Путін. Але напередодні візиту до Китаю в письмовому інтерв’ю китайському інформаційному агентству “Сіньхуа” він заявив, що до переговорів готовий на умовах Москви та з гарантіями безпеки для Росії. Кремлівський диктатор похвалив Китай за його мирну ініціативу, посварив Захід і поскаржився на санкції. А ще вкотре звинуватив Україну в нібито зірваних домовленостях, які, за версією Путіна, були досягнуті у квітні 2022 року в Стамбулі. Це одна з улюблених брехливих історій Росії, прокоментував заяву глави Кремля міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Так, це правда, що українська та російська делегації зустрічалися з перших днів вторгнення. Вони дійсно обговорювали шляхи його припинення, але позиції були настільки далекими, а російські вимоги настільки дивними, що перспективи реального розв’язання проблеми не було навіть віддалено”, — пояснив Кулеба.

Експерти впевнені, що чергова заява про готовність Москви до переговорів — маніпуляція.

“Росія прогнозовано починає качати тему “переговорів”. Заява Путіна про те, що вони можливі без виведення російських військ — це торг, і на стіл він готовий покласти прикордоння Харківської області, а також дати сигнал, мовляв, якщо не захочете — піду в інших областях. Але правда в тому, що в росіян не вистачає людей і техніки. Наступ на Харків і на Суми — це блеф, він неможливий, тільки дії в прикордонних областях. І головна надія росіян, що розтягнувши наші сили, вони пройдуть уперед на Сході. Ключове наше завдання — вистояти. Це завдання на цей рік. Зрозуміло, що ніяких переговорів не буде. Переговори Росії потрібні тільки для паузи та накопичення сил”, — прокоментував тему “переговорів” керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України Андрій Коваленко в Telegram.

Будь-яке перемир’я буде використано Росією виключно для відновлення сил, вважає радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

“Під розмови “про мир” Росія масово посилає своїх “зеків” на штурми українських міст, масовано атакує ракетами українські міста. І будь-яке перемир’я буде використане виключно для відновлення і розгортання сил”, — написав він у Telegram.

“Росія хоче досягти перемир’я на своїх умовах. Україна зі свого боку вже давно сформулювала свої умови, які включені до формули миру Зеленського, й поки що умови сторін — взаємозаперечні. Щодо можливих переговорів Росії та України, то класичних переговорів у дипломатичному розумінні не варто очікувати. Для України ймовірним найзручнішим часом на згоду будь-якої комунікації буде друга половина червня, коли буде проведено інавгураційний саміт миру у Швейцарії, де ми очікуємо велику явку. Для нас дуже важливо, що в резолюції буде закріплено принципові для України позиції — недоторканність і територіальна цілісність України. Тобто всі підтвердять, що ніхто визнавати незаконне включення українських територій до складу РФ не буде”, — зауважив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

Коли йти на переговори та на яких умовах — вирішувати тільки Києву, впевнена ексзаступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд.

“Якими мають бути територіальні амбіції українського народу — залежатиме від нього самого. Але є речі, які мають екзистенційне значення. Будь-яка угода, яку вони укладуть у своїх і в глобальних інтересах, має бути угодою, якої Путін буде змушений дотримуватися”, — сказала вона в інтерв’ю виданню Politico.

Будь-яка угода, яку Україна укладе з Росією, має передбачати виведення російських військ з її території, наголосила Вікторія Нуланд, тому завдання союзників — підготувати Київ до переговорів з позиції сили.

Читайте також: Путін готовий покласти прикордонні райони Харківської області на стіл “переговорів”, — керівник ЦПД РНБО

Прямий ефір