Коли будь-хто в Європі не знаходить спільної мови між собою, від цього радіє лише Москва, — Зеленський наприкінці 728-го дня війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Повітряні сили України знищили 7 російських літаків, зернова блокада на кордоні з Польщею, безпекові гарантії від партнерів, ситуація на лінії фронту. Про це сьогодні, 21 лютого, у вечірньому зверненні до громадян розповів президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Повітряні сили України збили вже 7 російських винищувачів-бомбардувальників Су-34 і винищувачів Су-35.

“Хочу подякувати нашим Повітряним силам, кожному, хто захищає наше небо. Є хороші результати щодо російських військових літаків. Сім бойових літаків — російських “сушок” — за тиждень. Я дякую вам, наші воїни, за влучність. Одне з головних завдань цього року для нашої держави — якраз захист неба й наших фронтових позицій від російських авіаційних і ракетних ударів”, — сказав президент.

Глава держави зазначив, що одним з головних пріоритетів щодо політики сусідства, відносин із партнерами у Євросоюзі є прагматизм. Треба максимально прагматично робити все, щоб і Україна, і кожен із партнерів ставали сильнішими, щоб кожний міг захищатись від російського зла. Також прагматично Україна має підходити до розв’язання соціальних та економічних проблем  — без зайвої політизації, без маніпуляцій відносинами між державами й народами.

“Що більш ми прагматичні — кожен у Європі, то більш захищені наші спільні цінності, то міцніша наша незалежність. І, звичайно, такий наш пріоритет зараз безпосередньо стосується відносин із Польщею. Я запропонував сьогодні нашим партнерам у Польщі заради спільних інтересів розв’язати наявні проблеми на кордоні. Наш уряд, усі наші інституції готові до зустрічей і діалогу. Я готовий приєднатися до цих зустрічей. Дуже важливо, щоб і Єврокомісія була в діалозі. Нам усім потрібен результат. І тим паче коли нашим державам і народам у Європі так чи інакше загрожує російська агресія. Коли українці та поляки чи будь-хто інший у нашій Європі не знаходить спільної мови між собою, від цього радіє лише Москва”, — сказав Зеленський.

Президент підкреслив, що готуються нові безпекові угоди з партнерами. Вони стосуються нової оборонної підтримки, фінансових гарантій, політичної взаємодії. Вже найближчими тижнями будуть підписані кілька нових безпекових угод.

Також президент розповів про ситуацію на фронті.

“Ласточкине, Авдіївський напрямок. Новомихайлівка, Мар’їнський напрямок. Синьківка, Купʼянський напрямок. Роботине, Запорізький напрямок. Найбільша активність російських штурмів за цю добу. І максимальна важлива стійкість та хоробрість наших воїнів. Дякую всім, хто в бою, на бойових постах, на бойових завданнях. Дякую кожному й кожній, хто працює заради України та оборони. Я дякую всім, хто допомагає. Вірити в Україну — це вірити в себе та працювати на спільну силу. Маємо досягти наших українських цілей. Маємо перемогти”, — резюмував глава держави.

Читайте також: “Досить Москви на наших землях”: Зеленський ініціював зустріч керівників Польщі та України на кордоні через зернову блокаду (ВІДЕО)

Прямий ефір