Коаліція ППО: як партнери посилюють можливості України (ВІДЕО)

Система ППО Patriot. Фото: twitter.com/oleksiireznikov

Українська протиповітряна оборона посилюється. Двадцять країн увійшли до коаліції щодо ППО в результаті 17-ї зустрічі у форматі “Рамштайн”. Очолили союз Фінляндія та Німеччина. Раніше вже було організовано коаліції, спрямовані на зміцнення Військово-повітряних сил ЗСУ та інформаційно-технологічних можливостей України, а тепер йтиметься про надання Києву засобів ППО наземного базування, передає FREEДОМ.

Коаліція ППО допоможе ефективніше протистояти російським ракетним обстрілам. Президент України Володимир Зеленський зазначив, що посилення протиповітряної оборони є найкращою стратегічною інвестицією у безпеку країни.

“Кожна додаткова система протиповітряної оборони та ракета заощаджує ресурси, які в іншому випадку будуть потрібні для відновлення зруйнованих об’єктів, критичної інфраструктури, енергосистем, електромереж тощо. Позбавлення Росії можливості тероризувати Україну ракетами та безпілотниками змусить агресора відмовитись від цієї тактики, що сприятиме наближенню перемоги”, — написав Зеленський у соціальній мережі Х.

До коаліції увійшли двадцять країн, її очолили Німеччина та Франція. Посилити безпеку у Чорному морі допоможуть Велика Британія та Норвегія.

Російська Федерація розуміє лише мову сили, і українські військові добре її вивчили: лише за останні шість тижнів Кремль втратив майже 36 тисяч військових. Про це під час зустрічі у форматі “Рамштайн” заявив міністр оборони України Рустем Умєров, який також привітав створення коаліції ППО для захисту України.

“Сили оборони та безпеки України витіснили російські військові кораблі з Чорного моря і поступово відновлюють свободу мореплавства, навіть не маючи власного потужного військового флоту… Озброєння, надане партнерами зокрема системи HIMARS, ракети Storm Shadow, SCALP, ATACMS, танки Abrams, Challenger, Leopard — змінило ситуацію на фронті. Подальший розвиток коаліцій можливостей, зокрема щодо артилерії, бронетехніки, авіації, ВМС, ІТ та розмінування, допоможуть Україні разом із партнерами врятувати мільйони безневинних життів”, — сказав міністр оборони України.

Загалом за півтора роки проведення зустрічей у форматі “Рамштайн” було створено п’ять коаліцій, які допомагають Україні.

Наприклад, сферу айті-підтримки очолює Естонія. Вона надала пів мільйона доларів на додаток до зобов’язань Люксембургу, який виділив 10 мільйонів євро.

У Міноборони запевнили, що контролюють надання військової допомоги союзників. Рустем Умєров під час засідання “Рамштайн” запросив міністрів оборони країн-партнерів приїхати в Україну, щоб на власні очі переконатися, що надана ними допомога використовується ефективно.

“Було оголошено про створення коаліцій можливостей. Нині їх п’ять: авіаційна, ППО, танкова, артилерійська та коаліція морської безпеки. Кожну з цих п’яти стратегічних коаліцій очолює одна чи дві держави. До складу кожної коаліції входить від п’яти до двадцяти інших країн”, — сказав тимчасово виконувач обов’язки директора департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міноборони України Геннадій Коваленко.

Завдяки підтримці союзників наземні комплекси протиповітряної оборони в Україні сьогодні відповідають стандартам НАТО.

“Ми входимо у зиму. Засоби ППО є пріоритетом, тому що ми очікуємо і готуємося до збільшення атак дронами. Тому GBAD — це те, що нам, по-перше, дозволить пережити зиму в теплі, зі світлом і безпечно. Також GBAD — це важливе питання для забезпечення безпеки зернових угод”, — сказав Коваленко.

Майже мільярд доларів на військову підтримку України надасть Канада. Як зазначається в економічному звіті канадського уряду, кошти буде перераховано протягом наступних трьох років.

Окрім цього, Київ уже отримав новий пакет військової допомоги від Вільнюса. Як повідомили у Міністерстві оборони Литви, до нього увійшли 3 млн набоїв для автоматичної зброї, снайперських гвинтівок та кулеметів, а також системи дистанційного підриву та зимове спорядження.

Прямий ефір