КНДР прагне отримати бойовий досвід та потенційно підготуватися до зіткнення з Південною Кореєю, — Ференс

Північнокорейські солдати. Фото: gettyimages.com

Північна Корея прагне отримати бойовий досвід в умовах війни Росії проти України та потенційно підготуватися до зіткнення з Південною Кореєю. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат політичних наук, засновник ГО “СД Платформа” Богдан Ференс.

Він вважає, що дії Північної Кореї — це ілюстрація лояльності до Кремля в контексті підтримки та агресії РФ проти України.

“Друге, для Північної Кореї важливо також отримати певний досвід ведення бойових дій у нинішніх умовах, реальний досвід. Тому, я думаю, якраз Кім Чен Ин, ухвалюючи таке рішення, керувався також необхідністю отримання цього досвіду… Технологічність цієї війни, тактика, стратегія використання нових видів протидії — ось це все начебто також й вкотре ілюструє підготовку потенційно Північної Кореї до зіткнення з Південною Кореєю, тому що ці дві країни вони за фактом у війні ще перебувають. Війна не закінчувалася. Але водночас підготовка до потенційного зіткнення стимулює, використовує такі можливості з точки зору своїх якихось стратегій на найближче майбутнє”, — сказав політолог.

На його думку, сам факт того, що військові Північної Кореї вже присутні в контексті російсько-української війни, призводить до глобалізації ситуації.

“І реакція з боку НАТО, з боку західних країн, вона поки що, як на мене, дуже стримана. Тобто заяви, зрозуміло, що вони також оцінюють ситуацію з погляду своїх безпекових інтересів. Але це, найімовірніше, вже нова етапність війни. Я просто ще думаю, що Путін у такий спосіб також підвищує ставки й посилає деякі сигнали потенційно новому президенту Сполучених Штатів Америки після виборів, у такий спосіб культивуючи російську війну”, — сказав Ференс.

Він зазначив, що в цій ситуації важлива навіть не чисельність північнокорейських військових, які прибули на територію РФ, а те, що це погіршує ситуацію, яка стосується стримування Російської Федерації.

“Ми повинні також не тільки апелювати до наших партнерів, а й очікувати від них відповідних змін у контексті військової підтримки, тобто розгляд питань нелінійного характеру у відповідь на ось цю нову етапність російської війни. Тому що якщо лінійно діяти, якщо заявляти про свої позиції, але потім це не зовсім підкріплюється в конкретних діях, то апетит в автократів й диктаторів тільки підвищуватиметься, посилюватиметься”, — наголосив Ференс.

Читайте також: Співпраця двох ядерних держав РФ і КНДР — тривожний дзвінок для всього світу, що війна розростається, — Мережко

Раніше кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко висловив думку, що, залучаючи північнокорейських військових на війну проти України, Російська Федерація масштабує загрозу на весь світ.

Прямий ефір